PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Objevujeme v Ženevě: Hyundai i-oniq

12. 3. 2012

Hyundai představuje budoucnost.Hyundai i-oniq je sportovní hatchback s elektrickým pohonem doplněným o zážehový motor, který prodlužuje dojezd vozu. Koncept i-oniq ukazuje nejnovější představy designérů a inženýrů Hyundai, přičemž dále rozvíjí charakteristický design s fluidními tvary a představuje odvážné „nové možnosti“ svým futuristicky zaměřeným pohonem.

Stylisté značky Hyundai zvolili pro i-oniq dynamické proporce s cílem vytvořit estetické a funkční tvary karoserie. Design konceptu kombinuje jemné linie a svalnatě tvarované partie, čímž vyjadřuje prémiový a sportovní charakter exteriéru i interiéru vozu. Další stylistické prvky, jako je střecha ve futuristickém stylu a světlomety LED, zdůrazňují hospodárnost a pokrokové technologie konceptu i-oniq.

Hyundai i-oniq poskytuje při délce 4,4 metru prostor pro čtyři cestující v interiéru orientovaném na řidiče. Technicky náročná výbava interiéru odráží aktuální i budoucí trendy v oblasti prémiové spotřební elektroniky. Cestující mají k dispozici prostor inspirovaný pohodlným salonkem s optimalizovanou úrovní komfortu a důmyslným tvarováním povrchů, které nezapřou inspiraci hudebními nástroji, čímž vzniká pozitivní kontrast se sportovně zaměřeným prostorem pro řidiče.

Koncept i-oniq má inovativní poháněcí ústrojí, které demonstruje úsilí značky Hyundai nabízet čisté technologie. Zážehový tříválec 1,0 litru napájí prostřednictvím generátoru elektromotor o výkonu 80 kW a nabíjí lithium-iontové akumulátory. V čistě elektrickém režimu má i-oniq dojezd 120 km, zatímco za asistence zážehového motoru dokáže ujet až 700 km s hodnotou emisí CO2 pouhých 45 g/km.

Allan Rushforth, viceprezident a výkonný ředitel společnosti Hyundai Motor Europe, k novému konceptu poznamenal: „Koncept i-oniq byl vytvořen s cílem ukázat nové myšlení značky Hyundai. Má odvážný design interiéru a exteriéru, který vybízí k zamyšlení nad budoucími automobilovými možnostmi, a poháněcí ústrojí ukazující jeden ze způsobů, jímž bychom mohli pohánět budoucí automobily – a to všechno shrnuto do celku, z něhož vyzařuje prémiová kvalita.“Více na webu Hyundai
Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018