Škoda Octavia: foto Škoda

Omlazená Octavia je tady

14. 2. 2024

Není nad to zajet po čase na kosmetiku. Jedno z nejoblíbenějších aut na českém trhu se dočkalo modernizace. ŠKODA Octavia láká na omlazený design zvenku i uvnitř a nabízí ještě vyšší úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti.

03_skoda_octavia_combi_51d65db5-ve-velke-velikosti
Škoda Octavia: foto Škoda

Čtvrtá generace liftback a kombíku Octavia nyní dostala osvěžený vzhled, který zahrnuje přepracovanou masku chladiče, Matrix-LED přední světlomety druhé generace, Top LED zadní světla s animovanými ukazateli směru a několik nových designů kol z lehké slitiny.

Nová nabídková struktura zahrnuje výbavové stupně Essence, Selection, Top Selection, Exclusive Selection, Sportline a RS společně s devíti různými variantami interiérů včetně většího podílu použitých udržitelných materiálů.

K dispozici je bohatší standardní výbava, jako je 10′′ virtuální kokpit mini nebo dvouzónová automatická klimatizace Climatronic.

Snimek-obrazovky-2024-02-14-v-15.17.51

Poprvé je u modelu Octavia na přání k dispozici infotainment s 13′′ displejem. Do hlasové asistentky Laury bude standardně integrován chatbot ChatGPT založený na umělé inteligenci. Integrace ChatGPT do hlasové asistentky Laury přináší řadu nových možností, které dalece přesahují dosavadní úroveň hlasových povelů.

Další bezpečnostní a asistenční systémy zvyšují aktivní a pasivní bezpečnost. Nové rozpoznání únavy a pozornosti řidiče nyní využívá širokou škálu informací a parametrů k vyhodnocení chování řidiče. Modernizovaná Octavia také nabízí až 10 airbagů.

Premiéru ve voze Octavia mají také novinky v podobě uloženého parkovacího manévru a parkování na dálku.

05_skoda_octavia_combi_9d7bf22c-ve-velke-velikosti
Škoda Octavia: foto Škoda

Nabídku motorů tvoří dva benzinové motory 1,5 TSI, na přání dostupné s mild-hybridní technologií, dva benzinové motory 2,0 TSI se zvýšeným výkonem a dva naftové motory, celkově s výkony od 85 kW
(115 k) do 195 kW (265 k).

Sdílet článek:

Více na webu Škoda Auto

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018