Opel Grandland X také jako hybrid

26. 5. 2019

Opel přidává do nabídky modelu Grandland X novinku. Bude jí nová hybridní pohonná soustava. Nová verze bude dokonce podporovat nabíjení ze zásuvky jako ostatní plug-in hybridy.

Opel Grandland X Design Line

Jedinou změnou, z vizuálního hlediska, bude pro hybridní verzi nový otvor na nabíjení. Je umístěn na opačné straně než nádrž a skrývá se za podobnými dvířky. Přibude i možnost dvoubarevného lakování, ale to nemá takovou důležitost jako to, co se schovává pod kapotou. Pohonná soustava se skládá ze spalovacího benzinového motoru o objemu 1,6 litru s výkonem 147 kW (200 k). K němu se přidává dvojice elektromotorů, z nichž každý dosahuje výkon 80 kW (109 k). Kombinovaný výkon je tak 221 kW (300 k).

Opel Grandland X Design Line

Automobilka mluví o zrychlení na stovku během 6,5 vteřiny a maximální rychlosti 220 kilometrů za hodinu. V hybridním režimu má mít spotřebu 2,2 litru na sto kilometrů a nabije se za necelé dvě hodiny. Při jízdě výhradně na elektrickou energii může uhánět až 130 kilometrů za hodinu. Při střídmém využívání dynamických předností auta by mělo, podle cyklu WLTP, zvládnout na jedno nabití ujet až 50 kilometrů.

Opel Grandland X Design Line

Nabíjení je možné 7,4 kW domácí nabíječkou, což znamená dobití 13,2 kWh baterií na sto procent v průběhu 1 hodiny a 50 minut. Nejdůležitějším faktem hybridní verze je, že Grandlandu X konečně přinese pohon všech kol, který dosud v nabídce nefiguroval.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018