PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Otestujte své řidičské schopnosti před dovolenou

16. 6. 2017

Blíží se letní prázdniny, tedy doba, kdy většina z nás vyráží na dovolenou. Stále více lidí cestuje za relaxací vozem nebo na motocyklu. Před delší trasou je nutné nejen zkontrolovat vozidlo, ale rozhodně také neuškodí prověřit si své řidičské umění. Pro tento účel nabízí Mostecký autodrom kurzy bezpečné jízdy.

q (2)

Na co se zaměřit při kontrole vozidla před cestou na dovolenou?

Zkontrolovat bychom měli určitě brzdy, a to minimálně stav brzdových destiček, případně množství brzdové kapaliny. Dále bychom neměli vyjet bez kontroly pneumatik. Pneumatiky je třeba zkontrolovat opticky a změřit hloubku dezénu. Hloubka dezénu se doporučuje minimálně 5 až 6 milimetrů. Při plně obsazeném vozidle je nutné upravit tlak v pneumatikách podle instrukcí v tabulce, která je umístěna nejčastěji na spodní části víka palivové nádrže. Kontrola a úprava tlaku se musí provádět pokud možno před jízdou nebo po krátkém dojezdu k nejbližšímu kompresoru. Správný tlak v pneumatikách podpoří jízdní vlastnosti automobilu a podstatně zvýší bezpečnost posádky.

q (5)

Otestujte si své schopnosti za volantem

Vedle osvědčených kurzů bezpečné jízdy zaměřených na defenzivní jízdu, na ženy za volantem, kurz FUN s jízdou zručnosti a soutěží o ceny, kurzů pro motorkáře, řidiče nákladních vozů či offroadových speciálů autodrom nyní zařadil i dvě novinky – kurz mobilního týmu a program Safety Experience.

q (6)

Kurz mobilního týmu spočívá v tom, že odborný instruktor přijede za zákazníkem a vyučuje teorii a praxi bezpečné jízdy přímo v sídle firmy či bydlišti účastníka kurzu, případně v nejbližším vhodném okolí. Safety Experience je zase časově nenáročný program se základy bezpečné jízdy pro každého řidiče, který se chce dozvědět něco více o sobě a svém voze. Je vhodný i pro řidiče, kteří v minulosti už absolvovali kurz bezpečné jízdy a rádi by si své znalosti osvěžili. A také pro všechny, kteří se chtějí o svých schopnostech a možnostech za volantem přesvědčit. Před dovolenou je proto ideální.

q (4)Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018