Peugeot 408: foto Žena v autě.cz

Peugeot 408: tajné fotografie odhaleny

22. 6. 2022

Tyto fotografie nového fastbacku od Peugeot neuvidíte nikde jinde. Jako členka mezinárodní poroty Světového ženského auta roku WWCOTY jsem před pár měsíci exkluzivně shlédla v designovém studiu Peugeot ve Vélizy nový model Peugeot 408. Právě dnes už mohu veřejně poodhalit, jak Peugeot 408 vypadá „naživo“.

peugeot-408_zenavaute-7

Do nového fastbacku Peugeot promítá svou DNA. Pod hesly Allure-Emotions-Exellence Peugeot spojuje lákavý design se špičkovými technologiemi a vše balí to efektivního provedení, které útočí na smysly řidičů i řidiček. Při vývoji byl velký důraz kladen na hospodárnost, s cílem snížit jeho spotřebu a omezit emise CO₂.

peugeot-408_zenavaute-6
Peugeot 408: foto Žena v autě.cz

Peugeot 408 s délkou 4,69 metru zaujme svou siluetou aerodynamického fastbacku se zvýšenou karoserií, velkými koly a charakteristickou maskou s výrazným grilem v barvě karoserie. Specifikem modelu 408 je provedení jeho zádě s tříramennými LED světly. Především převrácený výřez zadního nárazníku z plastu je dost nečekaný.

Linda Jackson
Linda Jackson při předání ceny WWCOTY, foro: Peugeot Paris

Šéfka značky Peugeot Linda Jackson o novém modelů říká: „Se svým jedinečným vzhledem, inovativní siluetou fastbacku a nespoutanou elegancí je nová 408 dokonalým vyjádřením filozofie a vynalézavosti značky. Nový PEUGEOT 408 ztělesňuje náročné technologické standardy PEUGEOT – hospodárnost, velmi vysokou úroveň digitálního zážitku, stejně jako intenzivní emoce a potěšení z jízdy“.

peugeot-408_zenavaute-4
Peugeot 408: foto Žena v autě.cz

Peugeot 408 nastavuje nová měřítka v oblasti ergonomie, kvality, praktičnosti a technologií. Interiér Peugeot 408 nabízí nejnovější generaci PEUGEOT i-Cockpit®, tak jak jej známe v modelu Peugeot 308, který se od letoška pyšní oceněním Ženského auta roku WWCOTY.

V kokpitu je kladen důraz na kvalitu a konektivitu s nejnovějšími technologiemi, díky nimž je zážitek z jízdy a cestování intuitivnější.

Všechny dynamické ovládací prvky vozu jsou seskupeny do oblouku na straně řidiče. K dispozici je volič jízdních režimů, který umožňuje řidiči volit různé režimy (Electric, Eco, Hybrid, Normal a Sport) v závislosti na motoru.

Nový Peugeot byl navržen, aby nabídl příkladnou přilnavost k vozovce, špičkový jízdní komfort, vynikající potěšení z jízdy a perfektní ovladatelnost ve městě, kterou umožňuje poloměr otáčení mezi obrubníky 11,18 metru.

peugeot-408_zenavaute-1
Peugeot 408: foto Žena v autě.cz

K bezpečí a klidu za volantem přispívají asistenční systémy s 6 kamerami a 9 radary. Konkrétně se jedná o:
Adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go,
• Noční vidění, které varuje před zvířaty, chodci nebo cyklisty,
• Dálkové monitorování mrtvého úhlu (75 metrů),
• Rear Traffic Alert, který upozorňuje na potenciální nebezpečí při couvání.

peugeot-408_zenavaute-3
Peugeot 408: foto Žena v autě.cz

Nový Peugeot 408 s rozvorem 2,79 metru byl navržen tak, aby poskytoval potěšení z jízdy. Model 408 se chlubí prostornou druhou řadou s 18,8 cm místa pro nohy.

Kufr nabízí prostorný objem 536 litrů, po sklopení zadních sedadel jde úložnou plochu tohoto faskbacku zvětšit až na 1 611 litrů.

Nový model Peugeot 408 se začne ve Francii vyrábět na podzim a v prodeji by měl být od ledna příštího roku. V redakci se už těšíme, až ho otestujeme na silnici….

Nabídka motorů pohánějících Peugeot 408 zahrnuje dva plug-in hybridy s výkonem 180 a 225 koní a benzinovou verzi o výkonu 130 koní. Všechny tři jsou spárovány s 8stupňovou automatickou převodovkou EAT8. Plně elektrická verze bude následovat o několik měsíců později.

Sdílet článek:

Více na webu Peugeot

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018