foto Burger King

Plant-based jídlo na cestách

28. 6. 2024

Neholdujete masu a přitom se na cestách chcete kvalitně najíst? Dobrou zprávou je, že už i Česku nabízejí restaurace s rychlým občerstvením zajímavé rostlinné alternativy svých nejoblíbenějších pokrmů.

500 Degrees
foto Burger King

Rostlinné menu řetězce Burger King kopíruje standardní nabídku masitých burgerů.

Místo hovězího nebo kuřecího masa obsahují burgery speciální rostlinný plátek. Ten výrazně připomíná klasickou chuť masa a chuťový zážitek zůstává téměř srovnatelný.

Konzumace rostlinných potravin má několik přínosů. Díky bohatému obsahu vlákniny, vitamínů a minerálů může být zdraví prospěšným doplňkem každodenních stravovacích návyků.

Zahrnutím rostlinné stravy do denního jídelníčku navíc mohou lidé udělat malý krok k lepšímu životnímu prostředí, protože rostlinná výroba je obecně méně náročná na přírodní zdroje a produkuje méně skleníkových plynů.

CHEESEBURGER-Single-Plant-Based-ve-velke-velikosti
rostlinná alternativa: foto Burger King

V neposlední řadě nabízejí rostlinné alternativy nové a netradiční chutě a chuťové vjemy, které mohou obohatit každodenní stravu a rozšířit kulinářské obzory.

Plant-Based Whopper obsahuje kombinaci šťavnaté, na ohni grilované 100% rostlinné placky, čerstvě nakrájených rajčat, cibule, salátu a nakládaných okurek, dochucená majonézou a kečupem v sezamové housce.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018