Pokuty v zahraničí v roce 2009

4. 3. 2009

U našich německých sousedů začal platit nový katalog pokut. U pokut za některé přestupky to znamená až jejich zdvojnásobení. Odborníci na bezpečnost silničního provozu v SRN v současnosti prosazují další omezování nejvyšší dovolené rychlosti na dálnicích, neboť podle statistik dopravní nehodovosti téměř 70% usmrcených na dálnicích je na úsecích, kde je rychlost stanovena pouze jako doporučená. Další, pro nás zatím nezvyklou a v Německu přísně pokutovanou kategorií je „nedodržení bezpečné vzdálenosti“. Za minimální odstup se považuje vzdálenost v metrech, rovnající se polovině rychlosti udané na tachometru. Zvýší se také počet měst, ve kterých bude do centra omezen vjezd. Přibudou Augsburg, Bremen, Herrenberg, Heilbronn, Karlsruhe, Mühlacker a Ulm. I tam budou smět pouze vozy s plaketou, označující stupeň exhalací.

V Itálii se v současné době projednává snížení hranice alkoholu z dosavadních 0.5 na 0,2 promile pro všechny řidiče. V Palermu bylo opět zrušeno v červnu minulého roku zavedené mýto, má být nahrazeno místními úpravami.

V Chorvatsku už byla otevřena průběžná trasa A1 Zagreb – Zadar – Split – Ravca. Tunely Mala Kapela a Sveti Rok, kde se v minulé sezóně tvořily zácpy, mají mít letos v létě zprovozněny oba tubusy. Do roku 2010 by měla být A1 zprovozněna až do Ploče a v v roce 2012 – po dokončení mostu na Pelješac – má dálnice vést až do Dubrovníka.

Na Slovensku platí od 1.února nová pravidla / viz. Infoservis č.2-I-2009/. Pozor na „zbytečné“ zavolání policie. Mohlo by přijít až na 170€.

V Turecku si budou muset turisté po 4 letech opět zvykat na nové mince a bankovky. Od 1. ledna 2009 budou do 1.ledna 2010 platit souběžně staré „NTL- Nové turecké liry“ s novými „TL-Tureckými lirami“.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018