AUDI SQ5: foto ŽENA V AUTĚ.CZ

Prémiová kabelka: Audi SQ5 Sportback

6. 2. 2023

Toto středně velké SUV- kupé je symbolem statusu podobně jako luxusní kabelka. Budí pozornost, respekt a emoce. Přinášíme hodnocení Audi SQ5 Sportback ze ženského úhlu pohledu.

Díváme se

Je tomu pár let, co se královna českého tenisu Petra Kvitová stala tváří modelu Audi Q5. Tato volba nebyla až tak překvapivá. Toto prémiové SUV řídí mnoho úspěšných žen, manažerek, sportovkyň a maminek. Žena v autě.cz otestovala tentokráte sexy variantu tohoto modelu se siluetou kupé Audi SQ5 Sportback.

Stačilo jen pár dnů testování a varianta SUV-kupé vzbudila svým pojetím pozornost i v naší ženské redakci.

IMG_0737-Velky
Audi SQ5 Sportback: foto Žena v autě.cz

Stejně jako v případě klasické Q5 dělají styl Sportbacku detaily, a proto je tento model tak přitažlivý. Sportback se od klasické „kvé pětky“ liší klesající linií od B-sloupku.

Výrazná příď je v případě testovaného modelu doplněná červenou plaketkou vymazlené verze SQ5 Sportback. Dokonale svítící světlomety jsou vybaveny technologií full LED Matrix.

Podobně působivé prvky nabízí i záď. Světla s technologií OLED jsou díky svým segmentům dynamické a zaujmou při odemykání, rychlém brzdění nebo změně směru jízdy výraznou animací.

Zajímavostí zádě SQ5 Sportback je, že čtyři přiznané koncovky výfuku jsou jen estetického charakteru. Brumlající zvuk motoru, který se zesiluje dle nastavení režimu jízdy, je vytvořen pomocí reproduktoru u levého výfuku.

IMG_0742-Velky
Audi SQ5 Sportback: foto Žena v autě.cz

Nasedáme

Testované Audi SQ5 Sportback si mě získalo svým moderním, jednoduchým a pro své uživatele naprosto přátelským interiérem. Kombinace pohodlných sedaček, kvalitních materiálů a dobrého výhledu vytváří příjemný pocit za volantem.

IMG_0747-Velky
Audi SQ5 Sportback: foto Žena v autě.cz

Pochvalu zaslouží také jednoduché ovládání infotainmentu s 10,1″palcovou, dotykovou obrazovkou a navigací. Nejdůležitější údaje o jízdě, asistentech a infotaimentu jsou přímo v zorném poli řidičky. 

Díky příplatkovému Audi virtual cockpit plus je za multifunkčním volantem 12,3″ full-HD digitální přístrojový štít s různými možnostmi nastavení grafiky.

Jedním z nejdůležitějších argumentů při koupi auta je pro nás ženy bezpečnost. Audi SQ5 Sportback je prošpikován nejchytřejšími asistenty pro extra bezpečnou jízdu.

Například Audi pre sense front s radarovým senzorem vpředu zabraňuje nehodám, parkovací asistent pomáhá vždy v klidu zaparkovat, asistent pro změnu jízdního pruhu upozorňuje při přejíždění z pruhu a adaptivní tempomat umí ve spolupráci se čtením značek přizpůsobovat rychlost před autem nebo podle aktuální povolené rychlosti.

IMG_0724-Velky
Audi SQ5 Sportback: foto Žena v autě.cz

Technicky dokonale vybavené Audi SQ5 překvapí svou prostorností. 

Ačkoliv má SUV-kupé klesající střechu, mají i dospělí cestující na zadních sedadlech dostatek místa nad hlavou.

Řidičky-maminky potěší doširoka otevíratelné zadní dveře a fakt, že boční sedadla jsou vybavena ISOFIXy pro bezpečné uchycení dětské autosedačky.

Hand-free kufr se otevírá automaticky a nabízí prakticky řešený prostor s 500 litry objemu.

IMG_0729-Velky
Audi SQ5 Sportback: foto Žena v autě.cz

Jedeme

Přítomný motor potěší všechny petrolheadky, které se rády vydávají na delší trasy nebo například na hory. Naše redakce otestovala Audi SQ5 Sportback s třílitrovým naftovým šestiválcem o výkonu 251 kW/341 koní a točivým momentem 700 Nm. Tento mild-hybrid s pohonem všech kol nabízí příjemnou dynamiku a zároveň optimální trakci dle aktuálního terénu.

IMG_0745-Velky
Audi SQ5 Sportback: foto Žena v autě.cz

Hladce řadicí osmistupňová automatická převodovka pracuje plynule. S testovaným SUV-kupé je skutečně radost cestovat na dálničních trasách, v městských uličkách nebo po okreskách.

IMG_0740-Velky
Audi SQ5 Sportback: foto Žena v autě.cz

Sportovní esprit Audi SQ5 Sportback každé řidičce zaručuje radost z řízení. Z nuly na 100 km/h to SQ5 umí za 5 vteřin!

Díky možnosti změny jízdních režimů se dokáže Audi SQ5 během chviličky proměnit z pohodového SUVéčka s adaptivním vzduchovým podvozkem v režimu Audi Drive Select Comfort na tuhé a přesné auto ve sportovním nastavení Dynamic.

Agilní SQ5 Sportback nerozhodí nekvalitní silnice a dokonale sedí v zatáčkách.

Vedle tichosti a agility motoru musím pochválit také spotřebu. Při dojíždění umí motor díky systému start/stop šetřit palivo a při jízdě po dálnici plachtí tento mild-hybrid bez motoru. Agilní čtyřkolka si během týdenního testování řekla o 7 litrů/ 100 km.

IMG_0721-Velky
Audi SQ5 Sportback: foto Žena v autě.cz

Hodnotíme

SUV Audi SQ5 Sportback je taková multifunkční autokabelka snů. Pohledná, univerzální a bezpečná.

Audi SQ5 Sportback jednoznačně patří mezi TOP nabídku prémiových vozů SUV. Velmi rychlé a velmi chytré SUV-kupé dokáže vzbudit respekt a uznání. Nabízí vzrušení z jízdy, přitom se s ním příjemně pohybuje ve městě a komfortně sveze celou rodinu i se všemi zavazadly například do zasněžených hor.

Cena naprosto odpovídá svému segmentu. Prémiové Audi SQ5 Sportback (TDI quattro) stojí 2 021 900 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Audi

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018