Range Rover Evoque 2019 ženským úhlem pohledu

31. 5. 2019

Už je to osm let, co se sexy SUV Range Rover Evoque objevil na českých silnicích. Tehdy působil doslova jako zjevení. Tak designově povedená karoserie, harmonické proporce a sexy look tohoto modelu určeného především ženám tu dosud nebyl. Ambasadorkou se tehdy stala Aňa Geislerová, kterou si Evoque získal svým originálním vzhledem, kvalitními materiály a vyspělými technologiemi. My jsme pro vás v Hamburgu exkluzivně otestovali 2. generaci modelu Evoque. Vnější look zůstal až na malé změny zachován, pod kapotou se však odehrála hi-tech evoluce.

_KP_4823

Range Rover Evoque 2019

Okouzlující šarm na 4 kolech

Atraktivní silueta modelu Range Rover Evoque odkazuje na tvar kupé s dynamicky se svažující střechou a zároveň stoupající spodní lištou bočních oken. I druhá generace Range Rover Evoque proto ve městě vypadá neskutečně cool. Ženy vědí, jak důležité jsou v celkovém outfitu detaily, jedním z efektních prvků nového Evoque jsou vysunovací kliky dveří. Díky tomu působí hladká a čistá karoserie velmi futuristicky. Přepracované jsou přední Matrix LED a zadní světlomety, které zaujmou svým úzkým tvarem a zároveň hloubkou. Zboku pomáhají na dominantním výrazu blatníky a mohutná kola o maximální velikosti 21“.

_KP_4780

Range Rover Evoque 2019

Paluba jako pokojík 5hvězdičkového hotelu

Stačí nahlédnout do interiéru a zasednout za volant a dostaví se blažený pocit spokojenosti, příjemné vůně a komfortu. Holistický design s čistými plochami je doplněn o kvalitní materiály, které vedle koženého čalounění mohou být nahrazeny tkaninami z recyklovaných materiálů: směs vlny Kvadrat nebo čalounění Dinamica, Eucalyptus a Ultrafabrics. Tyto alternativy kůže na mě působí mnohem příjemněji a jsou bezesporu vítanou inovací.

_KP_3517

Range Rover Evoque 2019

Uprostřed palubky je nyní nově dvojice dotykových obrazovek Touch Pro Duo s rychlejším softwarem. Pohodlná sedadla jsou nastavitelná v šestnácti směrech. Interiér disponuje funkcí ionizace vzduchu pro příjemnou atmosféru během jízdy. Pohodu na palubě doplňuje zvětšený prostor pro posádku s úložnými prostory a kufr o objemu 591 litrů, který snadno pojme složený kočárek.

_KP_7781

Range Rover Evoque 2019

Extrémní dobrodruh v designovém kabátku

Tak pozor, Evoque není jen na parádu! Nový Range Rover Evoque zvládá mnoho extrémních dobrodružství a je s ním velká zábava. Doporučujeme budoucím majitelkám Evoque vyzkoušet bezbřehé možnosti a schopnosti tohoto esúvéčka v terénu. Na vlastní kůži jsem otestovala novou generaci Terrain Response 2 a monitorování okolí vozu pomocí průhledné kapoty Ground View v hamburských docích. Vyjet do prudkého kopce, že je vidět jen nebe před vámi, je opravdový zážitek. Ač to zní hrozivě, není zde žádný prostor pro obavy, že by to Evoque nezvládl. Vše je pod kontrolou Terrain Response 2 a chytrých kamer v okolí vozu.

_KP_3644

Range Rover Evoque 2019

Evoque je pro ženy jak dělaný. Na druhou stranu si nedělám iluze, že by se běžná řidička vypravila za tak extrémním dobrodružstvím jako já v Hamburgu. I ve městě a běžném provozu může ale každá řidička z těchto chytrých technologií těžit. Systém Ground View, který má Evoque aktuálně na světě jako jediný, pomůže snadno a přesně najet tam, kam je třeba. Konečně je tak riziko odření disků apod. eliminováno na úplné minimum. Stačí jen vše kontrolovat na obrazovce. .-)

rrevoque

Kdo si někdy přál mít náhradní oči vzadu, aby mu nic neuniklo, může si pořídit tento model. .-) Nově je v Evoque totiž chytré vnitřní zpětné zrcátko s možností přepnutí na displej s vysokým rozlišením ClearSight, který promítá záběry ze širokoúhlé kamery (šíře úhlu je 50 stupňů) na zádi. Pokud ve výhledu vzad řidičce něco překáží (velký nákup nebo velký chlap.-)), stačí zmáčknout tlačítko na spodní straně zrcátka. To se následně změní v displej zobrazující obraz kamery umístěné na autě. Zprvu to může působit divně, ale sledovat na kameře v zrcátku přesný obraz toho, co se děje při jízdě za autem je přínosné a bezpochyby to přispívá k bezpečné jízdě.

_KP_3465

Range Rover Evoque 2019

Nový Range Rover Evogue je nyní také více ekologický a je nabízen s benzinovými a naftovými motory nově s mild-hybridním systémem. To znamená, že si Evoque při brzdění schovává energii do akumulátorů a používá ji při akceleraci. Díky tomu má tišší chod, nižší spotřebu paliva (5,6 l /100 km) a nižší emise (149 g/km) než předchozí generace. To jsou tedy ve zkratce naše první jízdní dojmy z jednodenního testování nového modelu Range Rover Evoque a my se už těšíme, až Evoque otestujeme na českých silnicích… A kolik vlastně druhá generace bude stát? Snový Range Rover Evoque (150 koní s pohonem předních kol) může být váš za 998 371 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Land Rover

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018