Recenze Ženy v autě: Smart for two

15. 3. 2011

Po třinácti letech existence (vyrábí se od roku 1998) ztratilo městské vozítko  od koncernu Daimler Chrysler nejen punc exotičnosti, praxe uvedla na pravou míru i mnohé  z velkých plánů, s nimiž tento nezaměnitelný trpaslík vstupoval do motoristické džungle. Právě tam, kde je provoz nejhustší (náš obrázek s tím ovšem prudce kontrastuje), nabývají na významu klady, které toto vozítko má. Čím méně jich je, tím jsou pak na přeplněných ulicích a parkovištích zřetelnější.

Zatímco čtyřmístná verze se právem začala jevit jako kočkopes, dvoumístné vozítko sloužící k přemísťování a také parkování v hustém městském provozu se na trhu přece jen zabydlelo. Prodlouženo z důvodů většího komfortu posádky, kterému slouží i nerovnoměrné usazení sedadla řidiče (více vpředu) a spolujezdce (více vzadu) a vybaveno pevným bezpečnostním rámem bojuje dál o přízeň řidičů. Víc než elegantní  paprsky   na kolech mu v tom podle automatnás pomáhá  automatická převodovka a navigace (ovšem ta jen v případě, že se pohybujete po Londýně, Paříži, nebo v městských aglomeracích v Porýní. V Čechách je to jen opravdový luxus. Jen těžko se dá předpokládat, že s ním pojedete na hory nebo k moři.

Na testované verzi cdi, která je vybavena tříválcem o objemu 0,8 litru a výkonu 45 koní jsme dále ocenily spotřebu, která se skutečně pohybovala  pod 4 l/100 km, což při současném šroubování cen pohonných hmot směrem vzhůru musí potěšit snad opravdu každého. A navíc je tu fakt, že Smart for two patří stále mezi nejekologičtější automobily na trhu.

Více se dočtete například na:

http://www.zenavaute.cz/smart-for-two-coupe/

http://www.okej.estranky.cz/clanky/auta/smart-for-two_-.html

http://www.smartcentrum.cz/pronajem-vozu-smart

 

palubní deska

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018