Řídí lépe české ženy nebo muži

1. 4. 2015

Pánové, je nám líto, ale podle údajů jedné z českých pojišťoven ironické komentáře na adresu žen za volantem nejsou na místě. Obecně platí, že ženy jezdí opatrněji, méně riskují a jsou viníky menšího množství závažných dopravních nehod. Platí sice, že ženy mívají problémy při parkování, ale na parkovišti většinou o život nejde a škody nebývají vysoké. Muži mnohem častěji bourají při předjíždění, řídí agresivněji, méně odpovědně.

Slavia pojišťovna s přihlédnutím k zjištěným poznatkům jejich výzkumu spouští nový výpočet pojistného pro povinné ručení, které zvýhodňuje zodpovědné a ukázněné řidiče.  A těmi jsou velmi často právě ženy. Ty jistě ocení také službu interaktivního poradce, který jim on-line  pomůže vyplnit všechny potřebné formuláře k povinnému ručení a zodpoví všechny dotazy. To vše prostřednictvím internetu v teple jejich domovů a v čase, který si samy vyberou.

Zjištění  Slavia pojišťovny potvrzují i data projektu BESIP Ministerstva dopravy ČR.

 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018