Rozhovor s Evou Čejkovou

29. 4. 2021

Věří v sílu žen. Energii čerpá tím, že musí neustále něco dělat, tvořit a vymýšlet. Eva Čejková je maminkou, úspěšnou podnikatelkou a moderátorkou televizního pořadu Na Houpačce. Je také členkou poroty v naší anketě AUTO MÉHO SRDCE. Co ji pohání vpřed? Jakým autům vlastně dává přednost? To se dozvíte právě v tomto článku.

eva čejková

Pro mnoho žen jste Evo velkou inspirací, měla jste v život sama nějakou osobnost – vzor, který vás ovlivnil?

Vidím inspiraci v každém. Nejvíce mě asi ovlivnila moje rodina a moji nejbližší už odmalička, hodně jsem vnímala nálady, pocity, přístup, životní změny a výzvy, které muselo moje okolí zvládnout a já jako dítě přihlížela a to mě formovalo. Jako žena jsem si pak našla další vzory jako je například Oprah Winfrey.

Ovlivnily váš život náhody nebo vše šlo plus mínus tak, jak jste si naplánovala?

Spíš chyby a omyly! A že jich bylo! 😊 Musím říci, že ne každý plán vyšel, já totiž o plánech moc nemluvím, myslím si, že si „umím přát“ a jsem zvyklá makat a zbytečně o plánech nemluvit. Krom toho dám hodně na intuici a pocity, a čím dál více se mi potvrzuje, že bych měla své vnitřní já více poslouchat.

Eva Čejková se synemNa co jste ve svém profesním životě nejvíce pyšná?

Že když mi několik akcionářů nevěřilo a radilo, že je čas Testuj.to zabalit, tak jsem poslechla svou intuici a šla jsem dál a během osmi měsíců uzavřela dvě investiční kola a do roka a do dne firma vyrostla o 300 % a růst pokračuje.

Co byla ve vašem životě dosud nejlepší investice?

Čas, který dávám svému synovi.

eva_cejkova_pctavia_ams

Baví vás řídit? A jak jste na tom s řízením auta? Co vše dokážete v autě dělat?

Baví mě řídit pohodlná velká auta a myslím si, že jsem skvělá řidička a bez ohledu na velikost auta se zvládám na první dobrou i zaparkovat. To jenom na vysvětlenou ke všem předsudkům o ženách. Ostatně si myslím, že mezi ženami jsou velmi dobré řidičky. Jízda není o rychlosti, ale také o bezpečnosti a ohleduplnosti.

Dalo by se o vás říci, že jste vskutku renesanční žena. Neustále něco děláte, tvoříte či projektově připravujete. Kde čerpáte energii? Máte vůbec někdy chuť prostě nic nedělat a relaxovat?

Tak to děkuji za kompliment, asi předám u nás v rodině dále, protože mám pocit, že já to vše podědila. Chtěla bych umět se jen tak rozvalit a odpočívat, ale já to vlastně neumím, to mi bere sílu. Já potřebuji i u televize malovat mandaly, u moře mám po ruce pořád knížku a nebo svůj blok na zápisky a na procházkách se mi honí hlavou, co všechno bych mohla ještě dělat. A tak to prostě miluji, to je to, co mi dává energii!

eva čejková testuje tucson

Co nebo kdo je pro vás největší motor pro váš osobní rozvoj a motivuje vás?

Jsou to radosti každého dne, co potěší a člověk si uvědomí, že to má smysl. Je to rodina, je to moje fenka Jenny. Je to jarní slunce. Každý den je vždy něco, co člověka potěší a když náhodou je den na nic, jakože také takové mám, tak si večer lehnu k synovi do postele a jeho obětí je úplně nejvíc.

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo nebo a na co se těšíte?

Mám radost z ohlasů nového pořadu Na houpačce, který mohu moderovat na Prima TV každou sobotu od 17:55 hodin. Byla to zase nová výzva, zkušenost a pro Testujto i ŽENY sro obrovská příležitost, jak dát příležitost dalším lidem zapojit se do testovacích výzev a dát jim možnost se vyjadřovat a sdílet své zkušenosti. Mě vždycky moc bavil marketing, PR a komunikace s lidmi a moc mě baví sledovat, jak se publikum chová a jak se třeba i mění naše chování a názory.

Jakým autům dáváte přednost? Jaké auto vlastně řídíte?

Mám ráda větší a pohodlná auta, upřednostňuji hybridní motor. Možná i proto už několik let a už i druhé auto v pořadí mám Lexus RX hybrid.

Co ve Vašem autě nesmí chybět? Bez čeho se v autě neobejdete?

Já opravdu v autě bydlím, hodně cestuji, pravidelně natáčím, takže od základní drogerie tam je vždy deka, voda i tenisky.

Eva_30

Anketa AUTO MÉHO SRDCE je hlasováním o nejlepším autě očima žen. Máte ráda podobné ankety? V čem podle Vás spočívá síla žen?

Ano! Více podobných anket, které se zajímají o názory žen! Vždyť ženy rozhodují o 80 % nákupů, tak jen ať jsme slyšet víc a více! A to nebudu zacházet radši do dalších diskusí jako je politika a vedení firem, i tam více žen!

Co vám aktuálně na vaší práci dělá největší radost a čemu se teď nejvíce věnujete?

Ještě minimálně dva roky to bude Testuj.to, to je pro mě nyní největší pracovní výzva a plnou pozornost věnuji hlavně tam a vše co dělám, musí mít vždy souvislost i s testováním. Velikou radost mi dělá tým, který i přes dobu, která občas práci a komunikaci komplikuje, tak funguje opravdu týmově a skvěle! Velikou radost mám i z týmu ŽENY s.r.o., kde jsem vedení musela přenechat a za ten poslední rok je tam také obrovský posun a tým připravil nyní nový veliký projekt na podporu žen v regionech a nový marketplace a moc mě baví to celé pozorovat a jenom občas přispět nápadem.

Děkuji za rozhovor. Ať se vám splní všechny vaše plány a přejeme vám ze srdce šťastné kilometry.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018