Rozhovor s herečkou Janou Strykovou

1. 11. 2011

Herečka Jana Stryková právě začíná v Divadle na Vinohradech svou druhou hereckou sezónu. Hrajete ve hře Caesar, Donaha! a nyní také v představení Tartuffe, která měla nedávno premiéru. Jako řidička na sebe našemu magazínu prozradila, že auto je jí především dopravním prostředkem. Občas i jídelnou, postelí, šatní skříní i telefonní budkou. Co dalšího o sobě jako herečce ale i řidičce řekla, si přečtěte právě zde.

Která z her Divadla na Vinohradech se Vám líbí nejvíce?

Jako herečce nebo divákovi ? Asi Vás zklamu, ale představení, ve kterých hraju, se mi hodnotí velmi těžce. A postavy v podstatě taky. Snažím se zamilovat do všech svých rolí a většinou se mi i tak daří, s nechutí se totiž hraje hodně těžce, asi bych to ani neuměla. A navíc každá ze jmenovaných her patří do úplně jiného žánru, což mi nadmíru vyhovuje. V divadle mám totiž ráda hlavně pestrost.

Byla velká změna ve vašem životě stát se členkou tak slavného Divadla na Vinohradech? Byl to váš „profesní“ sen nebo máte ještě jiný?

Sny jsou od toho, aby se plnily, ale v žádném případě neprozrazovaly ! V tomhle ohledu jsem pověrčiváJ Ale snad můžu přiznat, že v životě mám hodně tužeb, a to nejen pracovních….Každopádně Divadlo na Vinohradech je pro mě  velkou změnou, ze které se nepřestávám radovat.

Vedle divadelní kariéry máte úspěšně „nakročeno“ také v televizi. Mnoho žen se plně ztotožnilo s postavou Vandy ze seriálu Dokonalý svět? Jak se vám tato postava hrála?

Takové postavy jako Vanda ze seriálu Dokonalý svět jsou v podstatě za odměnu. Alespoň já ji tak vnímala, jako dárek od života. Bavila mě nesmírně, a to nejen díky tomu, jak byla skvěle napsaná, ale i díky oběma režisérům, Tereze Kopáčové a Vítkovi Karasovi, kteří mi s ní pomáhali.

Aktuálně vás televizní diváci mohou vidět v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Máte k postavě sestřičky v Ordinaci blíže než například k postavě Vandy?

Vanda je minulostí a s Kateřinou se potkáváme několikrát měsíčně. Bez ohledu na sympatie tedy myslím na Kateřinu o mnoho častěji. .-)

Prozradíte nám jméno herce, se kterým se vám na divadle nebo v televizi dobře hrálo/hraje?

Takových jmen by bylo ! Nechci na nikoho zapomenout, proto raději nejmenuju. Myslím, že na herecké kolegy mám většinou velké štěstí.

Magazín Žena v autě.cz, jak název napovídá, je určen především řidičkám. Co auto znamená pro vás osobně znamená? Je pro vás jen dopravním prostředkem?

Auto je hlavě dopravním prostředkem a jak důležitým ! Ale taky občas jídelnou, postelí, šatní skříní i telefonní budkou. Cestuju často a ráda, za volantem trávím hodně času.

Prozradíte našim čtenářkám, jakým autem jezdíte a proč jste se rozhodla právě pro daný model?

Jezdím Škodou Fabia typ sedan. Je to starý pantáta, poděděný po mém otci, ale slouží náramně. Je ojetý, poškrábaný a občas i nemocný. Ale nevyměnila bych ho za nic na světě.  

Rozhodovaly při výběru auta emoce nebo rozum? Koho nejčastěji v autě s sebou  vozíte? Nemluví vám do řízení?

Jak jsem již zmínila, auto jsem si nevybrala, přišla jsem k němu shodou okolností. Ale když bych si měla tu možnost vybrat, určitě bych volila srdcem, jinak to ani neumím. Na cestách mi bývá nejvěrnějším společníkem můj pes Jonáš, který si zatím řidičák neudělal, takže na případné námitky nemá nárok.

Jezdíte autem ráda na výlety? Zažila jste tento rok nějaký pěkný? Kde se vám to líbilo?

Výletování je jeden z mých největších koníčků ! V létě jsem odjela na týden cvičit jógu do Chorvatska. Ještě teď mě vzpomínání na tuhle cestu psychicky nabíjí.

Některé řidičky v období zimy odkládají klíčky od auta. Důvodem je jejich strach ze smyku, náledí, apod… Jak zvládáte jízdu v zimním období?

Přes zimu obvykle pracuju v Praze, kde bývají cesty až na výjimky udržované. Auto tedy určitě neodpočívá. Ale do hor bych s ním asi nevyrazila, to bych se musela poohlédnout, alespoň na chvíli, po nějakém mladším a silnějším kolegovi.

 

Přejeme vám Jano šťastné kilometry a děkujeme za rozhovor

Redakce Žena v autě

 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018