PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Rozhovor s Karolínu Topolovou

13. 3. 2013

Karolína Topolová je generální ředitelka největšího autobazaru v České republice AAA AUTO a velmi zajímavá žena. Šéfuje 1800 zaměstnacům, kteří jí tykají a na svém účtě má přes více než milion spokojených zákazníků. O tom, jaká je například řidička, se mimo jiné dozvíte právě v tomto rozhovoru.

Jak se cítíte v čele největší auto-bazarové společnosti?

Být generální ředitelkou společnosti čítající zhruba 1800 zaměstnanců působících ve třech zemích je pro mě životním úspěchem. Řídit strategii firmy z nejvyšší pozice je velkou zodpovědností, která pro mě rozhodně nekončí zavřením dveří od kanceláře. Mám svou práci velmi ráda a snažím se do ní vkládat maximum.

V čem podle vás spočívá tajemství úspěchu žen ve vrcholném managementu?

V první řadě je to neutuchající energie a nadšení pro to, co děláte. Právě tyto aspekty jsou podle mě v drtivé většině motorem každého, kdo se chce uplatnit v jakémkoliv oboru. Pokud jde konkrétně o ženy, je to především absence mužského ega a samozřejmě taky trocha smyslu pro humor. Důležitá je i zdravá rovnováha a schopnost se na věci dívat zpětně s odstupem času. Moc mi pomohlo srovnání vlastních priorit s vědomím, že jim budu muset obětovat určitou část soukromí. Rozhodně nechci generalizovat, ale dokážu si i představit, že ženy umí být v mnohých aspektech odolnější, protože mnohdy na trhu práce musí více bojovat.

0

Jaké plány máte na rok 2013?

V roce 2013 se chceme ještě více přiblížit klientům, a to dvěma způsoby. Od mého jmenování intenzivně pracujeme na zkvalitnění klientského servisu. V tyto dny jsme publikovali několik údajů z našeho call centra. Z nárůstu počtu hovorů je vidět, že na tomto cíli intenzivně pracujeme. Rovněž plánujeme rozšíření pobočkové sítě. V roce 2012 jsme se přiblížili klientům v Sokolově a slovenských Michalovcích. Letos uvažujeme o dalších 3- 4 nových pobočkách, z toho jedné v Prešově na Slovensku a zbylých na zdejším trhu.

Jaký je váš odhad prodejů v letošním roce a jaké trendy v současnosti podle vás dominují?

V loňském roce se čísla prodaných ojetých vozů skupinou AAA AUTO zastavila na 51 364, což znamenalo nárůst o 14,6%. Hlavním tahounem růstu skupiny byly prodeje na slovenském trhu, které meziročně vzrostly o 22,6 %. Naše odhady pro rok 2013 jsou však opatrnější. Z vývoje posledních několika měsíců víme, že prodeje jsou meziročně nižší. Ohledně trendů nákupních procesů je zřejmé, že zákazníci jsou při volbě automobilu náročnější a sofistikovanější. Důvodem je velmi široký výběr poskytovaných vozů a tím pádem zvýšené nároky při výběru. Klienti dále začali používat místo tištěných inzerátů a telefonátů na call centrum spíše internet. A právě přesun k on-line médiím je zřejmě tou největší změnou trendu za poslední dva roky. Těmto nárokům jsme se okamžitě stačili přizpůsobit novou verzí internetových stránek, kterou v současnosti zdokonalujeme o multi-kritériové vyhledávání, aby si klient dokázal v sortimentu našich vozů vybrat přesně podle svých představ. Ohledně nejprodávanějšího auta v českých autobazarech máme jasno. Je to zánovní stříbrné kombi s dieselovým pohonem. Z komfortní výbavy čeští zákazníci nejčastěji volí metalízu, klimatizaci a xenonové světlomety. Raketový rozvoj zaznamenala v posledních pěti letech i zabudovaná navigace.

Co pro Vás všechno auta a jízda v autě znamená?

Pravý automobilový nadšenec sice nejsem, ale určitý kladný vztah k autům mám. Ten se začal vytvářit už v dětství, kdy mou nejoblíbenější hračkou byla autodráha, kterou dostali mí starší bratři. Přiznám se ale, že s panenkami jsem si hrála také, a to když jsem je usazovala do autíček na autodráze. Při řízení, které mám opravdu moc ráda, si často hodně odpočinu, ať už při poslechu hudby anebo zvuku motoru. Nejraději mám motory silné, například výkonné osmiválce, které mají nezaměnitelný zvuk.

0

Co děláte ve svém volném čase? Jak relaxujete?

Jednoznačně preferuji sport. Mám ho ráda už od dětství, kdy jsem se věnovala zejména sportovní gymnastice a měla jsem přísného trenéra. Nejspíš to někoho překvapí, ale už jako malá jsem hrávala se svými bratry nohejbal. A co možná udiví ještě více, zůstala jsem u něj dodnes. Pokud je hezké počasí, ráda si zaběhám anebo posedím s přáteli na zahradě, v zimě jezdím na snowboardu. V poslední době jsem začala hrát badminton, který se jeví na pohled jako lehký relaxační sport, ale věřte mi, tak tomu není a mně to vyhovuje. Hodně pohybu mám také v práci. Náš areál je velký a běhání po interních schůzkách se občas podobá závodu o čas.

Co speciálního společnost AAA AUTO ženám – řidičkám – zákaznicím nabízí?

Je jasné, že ženy se vyznají v technických detailech vozů stále ještě méně než muži. Proto mají možnost vzít si sebou na výběr auta vlastního automechanika, který jim pomůže vůz prohlédnout. Ženy, které nemají možnost jet se podívat na naší pobočku, například proto, že nemohou cestovat s dětmi, mohou využít naší služby předvedení vybraného vozu přímo v místě jejich bydliště. I když již na většině poboček máme dětský koutek nebo malé venkovní hřiště, kde si děti mohou hrát. Pro server ženaaauto.cz jsme připravili speciální vyhledávač vozů, který namísto technických parametrů používá spíše ty užitné. Je tak možno například hledat auto pro malou nebo velkou rodinu či nejlevnější škodovky.

Jaké plány máte s webem www.zenaauto.cz?

AAA AUTO jako partner tohoto portálu bude i nadále podporovat jeho činnost. V případě, že budu například požádána o prezentaci, poskytnutí určitých podkladů nebo vyjádření ke konkrétní situaci, ráda vyhovím, jako vždy v minulosti. Již jsme ve spolupráci s tímto portálem prezentovali řadu „ženských“ motoristických témat, o která byl vždy mezi novináři velký zájem. Ráda pomohu svými zkušenostmi i v budoucnu, samozřejmě, pokud to bude v mých silách a možnostech (směje se).

Děkujme za rozhovor

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018