Rozhovor s Lenkou a Bárou z Mateřská.com

6. 5. 2019

Zpěvačky Lenka Jankovská a Bára Vaculíková z Mateřská.com jsou 100% ženy, které jedou na vlně multitaskigu a jsou v jednom kole. Řídí domácnost, auto i svou kariéru. Aktuálně slaví další počin, neboť na svátek matek uvádějí nové video jejich písně Social Boogie. Kde mimo jiné berou energii se dozvíte v našem rozhovoru.

Ke dni matek plánujete křest nového singlu Social Boogie. Jak tento singl vznikal? Jak bude křest ve vašem podání vypadat?

L: Na Svátek matek chystáme dárek v podobě druhého singlu a videoklipu Social Boogie z naší nové desky Automatka. Hudbu složil Honza Horáček, poslal nám ji a na nás bylo vymyslet melodii a text. Měly jsme na to zhruba hodinu času, když můj syn usnul. Sedly jsme na to a šlo to jako po másle. Než se vzbudil, píseň bylo hotová. 12. 5. ji budeme premiérovat na sociálních sítích a 13. 5. slavnostně v Dobrém ránu s ČT.

Materska_com Social Boogie

Kde berete inspiraci pro své písně?

L: Přímo ze života. Obě naše desky reagují na životní výzvy spojené s aktuálním věkem našich dětí. Takže už jen názvy napoví. Na desce Laktační psychóza jsme zpracovávaly témata plínek a kojení a snahy to vše skloubit s profesní kariérou. Deska Automatka se posouvá k rozvážení na kroužky, lekcím trpělivosti při ranním vstávání. Zároveň ale mapuje nový prostor, který matkám vzniká, když už děti začnou chodit do školky a do školy.

Jak se vám daří skloubit roli 100% maminky s profesní kariérou? Kde berete energii? Kdo nebo co vám nejvíc pomáhá?

L: Zpočátku to bylo opravdu ožehavé téma. Jak to vše skloubit ke spokojenosti všech a nezapomínat na sebe. V prvních třech letech je ale jasnou prioritou dítě. Osobní čas a kariéra je na vedlejší koleji. Je to v pořádku. Pomáhá humor, manžel a dobré kamarádky. Každá chvilička o samotě je vzácností.

B: My hodně babičkujeme a navzdory všem stereotypům a vtipům, mám i skvělou tchýni. Práce s energií je pro mě zásadní téma na celý život. Učím se nevydávat se z ní docela. Teď s jarem cítím, že obě s Léňou více dbáme o svoje fyzično a to se vždycky počítá. Léňa běhá, cvičí jógu, já jsem aktuálně propadla plavání a flamencu.

Bara Vaculikova

Dokážete si představit dennodenní povinnosti bez auta?

L: No přiznám se, že úplně ne. S autem je opravdu vše rychlejší a lze si čas naplánovat efektivně. Někdy se samozřejmě stane, že vstanete levou nohou a buď nenastartujete nebo se zaseknete v zácpě anebo vám auto odtáhnou. Ale i tak je pro nás auto ve městě velký pomocník.

B: Já jsem také velký motorista, ale teď nedávno jsem měla auto v opravě a musím říct, že jsem se znovu učila chodit všude pěšky a vůbec to nebylo k zahození! Navíc toho bez auta tolik nestihnete a i to může mít své výhody.

Lenka Jankovska

Vzpomenete si na nejprekérnější situaci, která se vám v autě stala?

B: Řídíme obě a rády už od 18ti, takže těch situací určitě bylo spousta. Namátkou si vzpomínám, jak jsme loni cestou na náš workshop Mateřská.com u moře 5 km před finální zastávkou na cestě do Chorvatska uprostřed noci srazili jelena. Naštěstí jsme měli skvělý Peugeot 5008, takže se nikomu nic nestalo. Ale museli jsme zaplatit pokutu, protože před zatáčkou přeci byla cedule: Pozor jeleni! .-)

Jaký model vás v poslední době zaujal a proč?

B: Na Autosalonu v Letňanech, kde jsme se naposledy viděly a moc rády přijaly vaše pozvání, jste nám ukázala fantastický Cadillac z 50. let. Tuším, že nebude mít ani posilovač řízení, natož USB vstup na nabíječku na mobil a zřejmě s ním půjde parkovat jen na výstavišti nebo na nějaké jiné pláni. Praktické autíčko to asi nebude. Ale je to totální romantika a projet se jím, to by mi opravdu udělalo obrovskou radost!

IMG_6722

Jakou hudbu v autě posloucháte?

L: Hodně často posloucháme vlastní hudbu, protože si to přejí naše děti.

B: A my celá rodina frčíme v audioknihách. Aktuálně sjíždíme Agathu Christie a jiné detektivky. Naše dcera je v druhé třídě, tatínek-filmař moc dětskou tvorbu nemusí a teď je spojují záhady a tajuplné scénáře.

Na co se letos nejvíce těšíte? Kde vám mohou během léta naše čtenářky potkat anebo slyšet?

L: Letos nás čeká turné k desce Automatka, na které se už moc těšíme. Čeká nás Olomouc, Mariánské lázně, Kladno, Festival Routa, Vyšehraní a další. Zároveň jsme připravily na Svátek matek dárek v podobě nového videoklipu k písni Social Boogie. Slavnostní premiéra proběhne v pondělí 13. 5. v Dobrém ránu s ČT.

B: A když nebudeme zrovna objíždět Čechy a Moravu za prací, možná se s námi potkáte někde s dětmi u vody. Plánujeme letos náš pravidelný workshop u moře přesunout na nějakou českou řeku. Jestli si rádi zpíváte, přidejte se k nám. Určitě o tom brzy najdete info na našich stránkách a FB. Takže s sebou pruhovaná trička a pádla a jedem…

Děkujeme za rozhovor a přejeme jí mnoho šťastných kilometrů!

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018