Foto: Sabina Kvášová

Rozhovor s Lenkou a Bárou z Mateřská.com

12. 9. 2018

Mateřská.com je projektem zpěvaček Lenky Jankovské a Báry Vaculíkové. Bára a Lenka jsou skvělé zpěvačky, maminky a také řidičky. V našem interview se rozpovídaly o všem možném a také o tom, jak na ně zapůsobil Peugeot 5008 při cestě za jižním sluncem.

IMG_9245
Foto: Sabina Kvášová

Dámy, jak se Vám letos 4. ročník hudebního workshopu v Chorvatsku vydařil? Jak workshopy probíhaly apod.? Odpočinuly jste si?

Každý ročník je jedinečný a má něco do sebe. Letos se sešla pěvecky silná skupinka. Zpívali jsme tři hodiny denně a užili si spoustu zábavy. Zároveň jsme měly spoustu času na relax s našimi rodinami, výlety lodí, koupání a společné večeře. Těšilo nás to moc. Jako každý rok jsme pro naše blízké připravily závěrečný koncert a letos nově i divadlo, které secvičily naše děti s režisérkou.

Letos jste vyrazily do Chorvatska v zapůjčených vozech Peugeot 5008, jaká byla cesta? Překvapilo Vás na ní něco?

Upřímně jsme do té doby rozeznávaly barvy, možná značky aut. Nikdy nás nenapadlo, že rozdíl může být až tak markantní! Ve vypůjčeném Peugeotu nám poprvé cesta do Chorvatska nepřišla dlouhá. Absolutně jsme si ji užili. Po několika hodinách jízdy, nás něco opravdu překvapilo. Byl to automaticky nastavený režim masáže zad spolujezdce! Taková věc opravdu potěší! To vám podepíšeme. 🙂

Foto: Sabina Kvášová

Co Vy a bezpečnost? Věnujete se během jízdy 100 % řízení? Jak zvládáte řídit, a ještě kontrolovat své děti vzadu?

Snažíme se nastavit nenáročný režim už předem, aby měli svůj svět a nic moc nepotřebovaly. Zvládáme sice multitask, ale při řízení nerady. Muži nám někdy z pozice spolujezdce vyhubují, že to s bezpečnostní nebereme dost vážně. O to šťastnější jsme, když řídí oni a my můžeme jen pouštět hudbu a rozdávat svačinky.

Podařilo se Vám do auta dát vše, co jste na 14denní pobyt u moře s rodinou potřebovaly?

Balily jsme synchronně po telefonu, i proto, že naše dcery bytostně potřebují mít s sebou alespoň dvoje stejné šaty a pár identických hraček, na které si většinou za dovolenou ani jednou nevzpomenou. Kufr je prostorný, myslíme tak akorát. Máme zkušenost, že čím je větší, tím více věcí s sebou vezmeme. Letos jsme upotřebily skoro všechno, co se nám do něj vešlo. To považuji za úspěch.

Foto: Sabina Kvášová

Jaký dojem jste z auta po cestě do Chorvatska měly?

Úžasný. Je to koráb. Absolutně pohodlný a bezpečný. Tu druhou jeho vlastnost jsme ne-úmyslně cestou prověřili. 5 km před vesničkou, kam jsme na ostrově Lošinj mířili, jsme porazili uprostřed noci a divočiny jelena. Dovedete si představit náš šok. Všichni jsme byli naštěstí v pořádku. Kromě jelena. Tak zbývalo jen ohledat Peugeot. Chápejte, měli jsme ho půjčeného. Myslela jsem, že mě omyjí. Čekala jsem celý polámaný předek. Ale náš koráb utržil jen pár šrámů na náraznících a parkovacím asistentovi. (odpovídá Bára)

Jakou technickou „vychytávku“ jste si během jízdy nejvíce užívaly (ať už v roli řidičky či spolujezdkyně)?

Můj muž strašně rád podřazoval při předjíždění z automatu na manuál na volantu. Já jako spolujezdec asi nejvíc ocenila toho osobního maséra, a kapsu mezi řidičem a spolujezdcem, která zároveň chladí a můžete použít jako ledničku. Dceru potěšilo bluetooth ovládání přehrávače, který si ovládala sama a horní okýnko s výhledem do azurového nebe. (odpovídá Bára)

IMG_5961
Foto: Sabina Kvášová

Co Vaše holčičky a dlouhé cestování na dovolenou? Připravujete se na možné scénáře, které mohou při cestování s dětmi během dlouhé trasy nastat? Jak jste je v během dlouhé jízdy zabavily? Máte nějakou osvědčenou radu?

Jely jsme dvě posádky. Naše holky by nejradši jely spolu, to by jim na dlouhou cestu jako je tahle úplně stačilo. Třeba ve starém Trabantu, s trochou nadsázky. Výhodu Peugeotu 5008 vidím v tom, že cesta je tak pohodlná a krásně ubíhá, že nemusíte moc zastavovat. Naše posádka si cestu krátila přednahranými detektivkami Agáty Christie. To baví celou rodinu. Trochu toho mordu s paní Marplovou nebo Herculem Poirotem. (Bára) My jsme si letos poprvé cestu rozdělili na dva dny s přespáním v rakouském Grazu.  Dětičky mám dvě, takže se spolu dobře zabaví. Chvíli písničky, chvíli pohádka, chvíli spánek. Peugeot si úplně zamilovaly – hlavně přídavné sedačky v kufru. Dcera v autě chtěla i spát. 🙂 (Lenka)

Inspirovala Vás jízda v rodinném Peugeotu 5008 k napsání nové písně? Připravujete aktuálně nějakou další píseň? Na jaké téma?

Ke konkrétní písní ještě ne, ale zamyslím se… zabil jsem v lese jelena… ne, to už tu bylo. Tak ještě to probádám. Naším posledním počinem je píseň svatební, o tom, že děti už máme, tak co bude s tou svatbou a jestli nám rodiče vůbec dají požehnání. Myslím, že dovolená jako taková většinou prověří, jak si na tom s trpělivostí a tolerancí jako muž a žena stojíte. My jsme dovolenou letos přežili, tak třeba bude i ta svatba… (Bára)

IMG_9292
Foto: Sabina Kvášová

Lenka na sebe prozradila, že řídí jako chlap. Přihodila se Vám během cestování s rodinou nějaká vtipná historka?

Musím se přiznat, že takhle velké auto jsem řídila opravdu s respektem, ale asi bych si rychle zvykla. 🙂 Většinu cesty odřídil můj muž. Jak jsem zvyklá na manuál, tak jsem si občas pletla pedály, a to se mu nelíbilo. V cílové rovince, chvíli před dojezdem, jsme navzdory předpisům s dcerou vykoukly střešním okénkem a zakřičely jsme si radostí. 🙂

Co vše nebo koho už jste v autě v životě převážely? Prozradíte na sebe, na co si dáváte při řízení extra pozor nebo naopak, co v autě zvládáte tzv. na jedničku?

Bára: Já na jedničku zvládám udělat v autě bordel… a pak mi jde parkování. Myslím, že obojí líp než můj muž. Můj soukromý vůz ale pravda nese známky mé občasné dotykové metody…

Léňa: V posledních letech vozím hlavně své děti. Žádné zajímavé zvíře kromě psa jsem nikdy nepřevážela. 🙂 Při řízení – pokud jedu sama – si vždy vyčistím hlavu a utřídím myšlenky. Také se mi dobře skládají písně. Když jedu s dětmi, tak se snažím moc neotáčet a nereagovat na povely: Jéé, podívej apod.

IMG_9241
Foto: Sabina Kvášová

Neodpustím si nezeptat, jak se Vám s autem jezdilo po Praze? A co parkování, není toto auto na Vás přece jen veliké?

Bára: Já bych si asi snadno zvykla, naše auto je delší a na šířku tak na stejno. Ten rozhled z něj mě překvapivě bavil, je to majestátní a máte prostě navrch. 🙂

Léňa: No já jsem při převzetí vozu měla obavy, jestli vůbec odjedu. S automatem nemám zkušenosti, tak jsem poprosila pána z Peugeotu, aby se mnou chvilku jezdil kolem bloku, než si trochu zvyknu. Do centra města a parkovat by se mi s ním moc nechtělo. 🙂

Co aktuálně plánujete na podzim? Kde mohou čtenářky Vaše hudební duo vidět?

9. listopadu v Praze slavnostně pokřtíme pokračovaní naší Laktační psychózy. Deska se příznačně jmenuje: Automatka. Jméno dostala po našem pilotním singlu, který vypráví o tom, jak svým dětem děláme taxikářky, svačinářky a občas i květinářky. Určitě si to datum už teď zapište do diáře. Uvidíme se v Roxy NOD v Dlouhé ulici v Praze v 19:30. Těšíme se moc! Přijďte! 🙂

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018