Rozhovor s Lucií Borhyovou

27. 8. 2019

Životní optimistka, výrazná moderátorka, pečující maminka, ale také zkušená řidička. To je jen několik rolí, které Lucie Borhyová (s úsměvem a půvabem jí vlastním) reprezentuje. Nenechejte si ujít náš rozhovor v jejím novém SUV modelu DS 7 Crossback a dozvíte se, kde Lucie bere energii, co vše vozí v autě a proč.

_H3B5299

Lucie Borhyová a její DS 7 Crossback

Jste stálicí na obrazovkách TV Nova. Co vás na práci TV moderátorky nejvíce baví a jak se vaše práce proměnila od roku 1999, kdy jste se na obrazovce objevila poprvé? Kde se vidíte za dalších  20 let?

Televizní noviny jsem poprvé moderovala 5. 8. 1999, s Reyem tedy letos slavíme krásných společných 20 let vysílání. Je to až neuvěřitelné, je to, jako kdyby to bylo včera. Až když jsme viděli video sestřih, který pro nás připravili kolegové jako překvapení, tak člověku dojde, co všechno už vlastně za těch 20 let v televizi prožil. Na mé profesi mě nejvíc baví asi to, že člověk nikdy nemůže zažít stereotyp, denně přicházejí nové události. Je toho ale samozřejmě mnohem více. Nikdy nepřemýšlím o budoucnosti, žiji přítomností, tím, co je teď, protože člověk neví ani to, co se stane zítra…

Jak se vám jako dvojnásobné mamince daří skloubit kariéru s rodinnými povinnostmi? Kde berete energii? Lidé vás znají s rozzářeným úsměvem na tváři, máte vůbec někdy také špatnou náladu? Kdo nebo co vám nejvíc pomáhá?

Jsem moc ráda, že mám práci, která jde skloubit s mateřstvím, a děkuji Televizi Nova, že mi to umožnila. Energií mne nabíjí hlavně děti, společné okamžiky s nimi, ať už děláme cokoliv, hlavně, že jsme spolu. Jsem životní optimistka a mám radost z naprostých maličkostí. Když se ráno vzbudím a svítí mi do postele sluníčko, tak mám hned energie na rozdávání. Život je krátký a je potřeba si ho užívat naplno. Špatnou náladu zaháním cvičením, běháním nebo malováním.

_H3B5241 copy

Lucie Borhyová a její DS 7 Crossback

Jak byste se jako řidička charakterizovala? Změnil se váš styl jízdy a vkus pro auto po narození prvního dítěte?

Řídím od svých 19 let a myslím, že jsem zodpovědná řidička, která se snaží dodržovat předpisy. Řídím ráda a v autě trávím poměrně dost času. S narozením dětí jsem v autě ještě více opatrnější.

Dokážete si představit dennodenní povinnosti bez auta? Co všechno v autě děláte? Je pro vás auto takovou malou pojízdnou kanceláří?

Upřímně řečeno, už ne. Jelikož řídím hodně let a auto využívám naprosto denně, tak je pro mě už něco jako druhý domov. U mě v autě najdete úplně všechno – od láhve s vodou, papírové kapesníky, svačinu, nabíječku až po deštník. Ráno vozím děti do školy, pak na kroužky, na nákupy, na schůzky, do práce… takže je opravdu potřeba mít v autě všechno, a je to tak, často v autě vyřizuji – třeba během čekání na děti  – i telefonáty a maily, takže je to i taková moje kancelář. Ráda v něm poslouchám muziku anebo se nechávám masírovat. Teď mám v autě zabudované sedačky s masáží, a je to naprosto úžasné.

Vzpomenete si na nejprekérnější situaci, která se vám v autě stala?

Asi když jsme byli na dovolené u moře a na odlehlé pláži jsem nemohla po návratu z koupání nastartovat auto. Zapomněla jsem totiž vypnout světla a vybila se baterie. A nikde nikdo. To bylo docela dost nepříjemné.

Lucie Borhyova a DS 7 Crossback

Lucie Borhyová a její DS 7 Crossback

Stala jste se ambasadorkou značky DS, a aktuálně řídíte velké SUV, model DS 7 Crossback. Čím vás tento model zaujal, které vlastnosti se vám zdají pro vaší jízdu nejvíce přínosné?

Úplně vším – od barvy, designu až po vybavení a samozřejmě jízdní vlastnosti. Moc se mi líbí zlatá barva, která se 2 roky ladila ve Francii, aby působila jako světla noční Paříže. Mně navíc evokuje slunce, moře a léto, což miluji. Vůz jsem si zamilovala hned na první svezení, což je pro mě velmi důležité, padl mi hned takzvaně do ruky. Jak už jsem zmiňovala výše, úžasná věc jsou masážní sedačky. Pak je to například hlasové ovládání, noční vidění, auto má vzadu polohovací sedačky nebo super audio systém.

Na co se letos nejvíce těšíte? Co vám aktuálně dělá největší radost?

Mám před sebou ještě jednu dovolenou, tak určitě na ní. Poletíme s dětmi k moři a moc se těšíme, jak si to společně maximálně užijeme se vším všudy. Radost mi dělají především moje děti, ale také projekt LuckyBe dětem v rámci mého Nadačního fondu LuckyBe. Jsem patronkou Neonatologického oddělení Nemocnice na Bulovce a snažíme se pomáhat předčasně narozeným miminkům. Na konci srpna na nás čeká už tradiční rodinný festival Březiněfest, a také už se chystá nová podzimní kolekce LuckyBe, která bude mít hezký název. Ale více zatím prozrazovat nebudu…

Kam letos v létě s novým DS 7 Crossback vyrazíte na výlet nebo dovolenou?

Na výlety jezdíme často, rádi navštěvujeme různé hrady a zámky. V nejbližší době se chystáme na hory, milujeme pěší turistiku, tak si dáme nějaký pěkný výšlap.

Děkujeme za rozhovor a přejeme vám mnoho šťastných kilometrů!

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018