Zdroj: archiv webu

Rozhovor s paní Dagmar Havlovou

22. 12. 2017

V tento krásný vánoční čas vám přinášíme exkluzivní rozhovor s paní Dagmar Havlovou, která na sebe v roli řidičky pro náš magazín mnoho prozradila. Co v její autokabelce nesmí chybět, co nazývá při jízdě „soubojem titánů“ a na jaké přestavení vás srdečně zve? Čtěte právě teď.

Souhlasila byste s tvrzením, že si ve voze my ženy vozíme svůj vlastní svět? Mnohdy při řízení řešíme mnoho rozhodnutí, vztahy nebo práci… Opakujete si například v autě své divadelní role?

Ano, opakuji. V dnešní době by se dal latinský citát: „Omnia mea mecum porto“ tedy „Všechno své nosím s sebou“ změnit na Všechno své vozím s sebou, takže můj svět jede pochopitelně se mnou. V autě přemýšlím, řeším problémy, v duchu činím různá rozhodnutí a opakuji si své role. Také vozím různé oblečení, protože během dne mám různorodé povinnosti.

Jsou pro vás auta pouze nutným prostředkem dopravy z místa A do místa B? Nebo máte řízení opravdu ráda? Jak byste se jako řidička charakterizovala?

Řídím už od 14 let, kdy mě tatínek učil řídit, sotva jsem dosáhla na pedály. Je to jedna z mých vášní a splněný dětský sen. Řídím i motorku.  Najezdila jsem sta tisíce kilometrů. Navíc když jsem natáčela film Upír z Feratu, moje role vyžadovala dokonce řízení sanitky(!). Abych uměla perfektně řídit závodní auto Ferat, vzali si mě do práce kaskadéři a prošla jsem jejich „autoškolou“. Například jsem se musela naučit nedržet volant rukama a řídit jen koleny. To ovšem v normální provozu rozhodně nedoporučuji.

Co vás na českých silnicích nejvíce štve?

Nejvíce mě štvou bezohlední řidiči, kteří nedávají blinkr. Například mě irituje, když mě někdo podjíždí na dálnici zprava nebo když se dva kamióny předjíždějí půl hodiny, tím na několik kilometrů zablokují levý pruh, aby ten kamión, který předjede, získal ubohý náskok několika metrů. Tomuhle manévru říkám „souboj titánů.“

Jezdíte autem pravidelně? Jak bojujete s únavou v autě?

Kromě vlastních nohou se téměř výhradně přemísťuji autem, takže řídím prakticky denně. Unavená za volantem? Neřídím, projdu se.

 Je pro vás auto taková velká kabelka? Co vše v něm vozíte? .-)

Myslím, že téměř pro každou ženu je auto velká kabelka. I já vozím v autě vodu, pamlsky pro pejska, vodítko, žvýkačky, šál, když mi fouká na krk a převlečení, náhradní boty apod.

 

Dagmar Havlova
Foto: archiv webu

Aktuálně řídíte model BMW, konkrétně 530d xDrive. Z jakých důvodů jste při výběru volila právě takto?

BMW 530 x Drive  je dokonalý vůz spojující rychlost, spolehlivost, bezpečnost a luxus. Tedy vše, co od auta požaduji. Navíc při dešti, sněhu a náledí je pohon všech 4 kol velký pomocník. Cítím se v něm bezpečně, má skvělou akceleraci a nikdy mě z dlouhé jízdy nebolí záda.

Jaké technologické vymoženosti nesmí v autě podle vás chybět?

Volant, plyn, brzdy.. Kdysi mohl v autě telefonovat jenom James Bond. Dnes je hands free běžným vybavením a já se bez něho neobejdu. Rovněž mi nesmí v autě chybět klimatizace, navigace, parkovací senzory a kamery, které využívám při couvání. A úžasné je, že na předním skle mám laserový head-up displej.  

Na jakém představení vás aktuálně mohou diváci vidět? Na co byste naše čtenářky ráda pozvala?

V Divadle na Vinohradech hraji v současné době ve dvou kusech. Jednak ve hře Gabriely Preissové Její pastorkyňa roli Kostelničky a pak také ve hře Jamese Goldmana Lev v zimě královnu Eleonoru. Tedy dvě zcela rozdílné postavy: na jedné straně prostou ženu z lidu žijící na moravské vesnici na konci 19. století a na druhé straně královnu z konce 12. století. Oba tituly určitě stojí za vidění. Mám potlesk na otevřené scéně a diváci jsou spokojení. Přijďte se podívat.

DH
Foto: archiv webu

Šťastné kilometry přeje redakce Žena v autě.cz

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018