S Martinem Fuksou nejen o kanoistice

24. 1. 2019

Kanoista Martin Fuksa patří ke špičkovým českým sportovcům. Jako Mistr Evropy na 500 a 1000 metrů je bezpochyby velkou inspirací pro ostatní kanoisty. Co ho motivuje, jaké má cíle pro letošní rok? Jaká auta se mu líbí a co si myslí o nás řidičkách? Naší redakci se ho podařilo mezi tréninky zastihnout a vyzpovídat!

Čtenářkám našeho magazínu musíme prozradit, že se Toyota letos nově stala partnerem Českého olympijského výboru. Jaký model Toyoty je vám nejsympatičtější? – Teď se mi líbí novinka RAV4 2019 nebo C-HR s hybridním pohonem.

Co je pro vás v (na) autě nejdůležitější? Bez čeho se v autě neobejdete? – Kvalitní reproduktory, protože hudbu v autě mám možná skoro nejradši a pohodlí. Teď už asi musím říct i automatickou převodovku, protože jsem si na ní dost zvykl. Samozřejmě i nízká spotřeba a taky abych si měl kam dát kanoi, takže zahrádka.

Martin Fuksa

Prozraďte nám, jak jednoduše převážet v autě kanoi? – Právě na střeše, přivážu na zahrádku a jedu. .-)

Co vás motivuje být stále lepší a lepší? – Já ani přesně nevím, jestli bych to vystihl slovem motivuje, prostě jsem rád, že můžu dělat to, co mě opravdu naplňuje a baví. Mám sny a cíle, kterých chci dosáhnout, tak to je možná moje motivace.

Jaký jste řidič? Řídíte často? – Kdo o sobě řekne, že je špatný řidič? .-) Já bych řekl, že jsem v pohodě, z těch blbostí jsem už vyrostl a teď spíš v autě relaxuju a přemýšlím. Samozřejmě jsou někdy i chvíle, kdy musím trošku zrychlit a v tu chvíli, možná víc myslím na to, jak být někde rychle, než jestli řídím krásně. Nepatřím k těm, kteří řídí každý den.

Martin Fuksa

Jste často na sociálních sítích. Jak to řešíte například v autě? Dokážete nebýt online, když řídíte? – Mimo noc jsem online stále, to znamená, že mám zapnutá data a chodí notifikace, ale kdy jsem bez mobilu úplně, to je rozhodně trénink a chvíle, kdy prostě bez telefonu chci být. V autě se třeba jen mrknu, co mi přišlo a přemýšlím o tom, nevyřizuju to hned, věnuji se řízení a popřípadě spolujezdci.

Jaký názor máte na ženy za volantem? .-) – Stejný jako na muže, nerozlišuju to, soustředím se hlavně sám na sebe. Když někdo na silnici udělá blbost, tak není pravidlo, že to musí být žena naopak si myslím, že ženy jsou více opatrné a to je správně.

Do jakých zemí jste se díky sportu podíval? – Nejdál Japonsko, Čína, Amerika, Kanada, Brazílie a v Evropě už toho mám procestovaného dost, ale všude jsem určitě nebyl. Až skončím se sportem, tak doufám, že budu mít chvíli čas na to procestovat toho co nejvíc.

Martin Fuksa

Jaké sportovní akce jsou v nejbližší době před vámi? – Nejblíž je asi Jizerská 50 na začátku února, ale co se týče kanoistiky tak to jsou letos dva světové poháry, Evropské hry a Mistrovství světa, plus nějaké domácí závody.

Jak často a kde trénujete? Jak relaxujete? – Takhle v přípravě téměř každý den, někdy více a někdy méně, ale většinou se snažím mít volné neděle. Ideálně celý den nebo alespoň odpoledne. Taková moje psychická relaxace je, když s přítelkyni jedeme někam na výlet a spojíme to s dobrým jídlem a kávou. Co se týče fyzické, tak je to nějaký výklus nebo masáž a sauna.

Martin Fuksa

Co vám v poslední době udělalo největší radost? – Mně dělá radost asi každý den, když vím, že jsem v pohodě, zdravý a můžu makat na tom, co chci. Ať už to jsou sportovní nebo soukromé věci a nejlépe, když na to všechno nejsem sám.

Na jaký závod se aktuálně těšíte nejvíce a jaký je váš cíl pro letošní rok?- Těším se na všechny, ale zatím to moc neřeším. Jsem v přípravě a to je teď pro mě číslo jedna, aby vše probíhalo tak jak má. Jinak cíl na závody je momentálně sbírat co nejvíc medailí, nejlépe ze všech závodů. To jde ruku v ruce s nominací na Olympiádu, která je letos.

Martine, držíme vám palce!

Martinovi přejeme šťastné kilometry a děkujeme za rozhovor!

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018