Šarmantní hatchback: Nový Renault Clio

31. 1. 2019

Renault odhalil definitní podobu oblíbeného modelu Clio. Nová generace designově následuje směr větších sourozenců. Výstavní premiéru si poprvé odbude na autosalonu v Ženevě.

All New Renault Clio_Intens (16)

Clio se těší velké oblibě, vždyť za dobu jeho existence se ho prodalo více než patnáct milionu kusů. Nejnovější pátá generace si bere to nejlepší z předchozí generace a vylepšuje ji spíše decentními změnami. Ač by se mohlo na první pohled zdát, že francouzský výrobce přišel pouze s faceliftem, jste na omylu. Renault použil 100 % nových dílů

Pokud jde o rozměry, nové Clio je kratší o 14 milimetrů, ale zároveň je údajně interiér prostornější. Karoserie je nižší až o 30 milimetrů. Přední světlomety mohou být full LED a svým céčkovým tvarem evokují větší bratry. Krom standardních verzí bude možné Clio také pořídit s paketem R. S. line nebo ve vrcholném stupni výbavy Initiale Paris.

All New Renault Clio_Intens (17)

Renault prezentuje interiér u nového modelu Clio jako Smart Cockpit s výhradní orientací na řidiče. Nejvíce patrný je 9,3″ centrální displej multimediálního systému. Poprvé u Clia také objeví digitální přístrojový štít. Podle stupně výbavy má mít tento displej 7 až 10 palců. Z dalších novinek lze jmenovat například vylepšený volant s ovládacími prvky.

Paleta motorů má dle všeho zahrnovat čtyřválec 1.3 TCe v několika variantách, který doplní nový tříválec 1.0 TCe, náhrada za dosavadní 0.9 TCe. K dispozici má být i turbodiesel a hybrid, naopak s elektrickou variantou se nepočítá.

All New Renault Clio_Intens (19)

 

Sdílet článek:

Více na webu Renault

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018