Zdroj: archiv webu

Se psem do zahraničí

3. 3. 2019

Pokud vyrážíte se svým mazlíčkem do zemí Evropské unie, nejprve mu musíte zařídit cestovní pas. Ten vám vyřizuje schválený veterinář. V pasu musí být uvedena osoba, která pejska do zahraničí doprovází. Pokud se zvířetem jede někdo jiný, musí pak mít písemné zmocnění majitele.

Pes starší 12 týdnů musí být očkován proti vzteklině, elektronicky čipován nebo tetován (to je uznáno v případě, pokud je jasně čitelné a bylo prokazatelně provedeno před 3. červencem 2011). Stejně jako v případě pasu, i zde platí, že vám pomůže váš veterinář. Existuje však i řada výjimek pro konkrétní státy. Například pokud se chystáte na lyže do Finska, musí být váš pes odčerven, a to 120 až 24 hodin před vstupem na území státu. V případě cestování za hranice Evropské unie si vždy zjistěte podmínky všech státu přes které budete cestovat, včetně konečné destinace. Před cestou samotnou se v dostatečném předstihu informujte, co vše musíte zařídit. Užitečné informace najdete například na stránkách Státní veterinární správy.

Cestovní pojištění? Dejte pozor na limity

Na cestu do zahraničí můžete vašemu pejskovi uzavřít také cestovní pojištění, připojistit v rámci sjednaného úrazového pojištění mazlíčka nebo vlastního cestovního. Záleží na jednotlivých pojišťovnách, jaké možnosti nabízí. S tím jsou spojeny i samotné limity pojištění, výše spoluúčasti. Tak, jako u samotných podmínek k vycestování psího společníka do zahraničí, tak si i na pojišťovně zjistěte, co všechno pro uzavření pojištění potřebujete.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018