PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Seat Leon Cristobal patronem všech řidičů

26. 11. 2017

Seat představil na výstavě Smart City Expo v Barceloně nový koncept modelu Leon Cristobal. Název Cristobal (v překladu Kryštof) má nejen evokovat patrona všech řidičů, ale znamená především nejbezpečnější vůz v historii španělské značky.

1_SEAT_SCEC_HQ small

Nový koncept modelu Leon dostal paket šesti nových senzorů, které by měly účinněji zabránit vzniku dopravní nehody. Seat se zaměřil na nejčastější důvody jejich vzniku – únava řidiče, nevěnování pozornosti při řízení, řízení pod vlivem alkoholu nebo nepřiměřená rychlost. Tyto důvody podle průzkumu jsou příčinou vzniku až 80 % dopravních nehod.

<a class='otherlink' href='https://www.zenavaute.cz/category/vse-o-me-znacce-auta/smart/'>Smart</a>City_SEAT_5_HQ small

Na základě těchto poznatků je ve voze přítomen analyzátor hladiny alkoholu v dechu, díky němuž vůz zabrání řidiči v případě zjištění alkoholu se rozjet. Další novinkou je asistent Drive-Coach, který upozorňuje na bezpečnostní rizika na cestě. Nechybí centrální zpětné zrcátko se zabudovanou obrazovkou nebo asistent Mentor, který může omezit maximální rychlost a sledovat pohyb vozu. Za zmínku také jistě mód Guardian Angel, který při aktivaci zapne všech 15 aktivních i pasivních bezpečnostních systémů ve voze. Na palubě je přítomna tzv. černá skříňka, díky které dokáže vůz zaznamenávat data z autonehod a případně i jejich záběry.

<a class='otherlink' href='https://www.zenavaute.cz/category/vse-o-me-znacce-auta/smart/'>Smart</a>City_SEAT_3_HQ small

Sdílet článek:

Více na webu Seat

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018