PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Simona Stašová – One woman show

1. 11. 2008

Městská divadla pražská uvádějí ve spolupráci s agenturou FDA úspěšné monodrama Willy Russella Shirley Valentine. Hra byla poprvé uvedna v roce 1986 a v roce 1989 se dočkala filmového zpracování. U nás měla premiéru v divadle Rokoko letos 26. dubna. Hlavní a jedinou roli v této komedii, která je napsána formou monologu, hraje populární Simona Stašová, která tvrdí, že tahle hra je právě o tom, co teď – v tuto chvíli – touží říct. Život je potřeba žít naplno a nikdy není pozdě ho změnit.

“Shirley Valentine je v každé z nás”, tvrdí Simona Stašová. “V každé ženě, která vychovala děti, svědomitě plní své mateřské i manželské povinnosti a přesto jí něco v životě chybí. Možná sny, které jako mladá holka měla, ale netroufla si je zrealizovat…”, dodává.

simona stašováJednoho dne však Shirley udělá něco neočekávaného. Vydá se na cestu do slunného Řecka… A tam začíná nový život, nové dobrodružství, všechno to, co už považovala za ztracené. Bravurní komedie o hledání vlastní identity z dílny známého britského komediografa Willy Russella, jehož muzikál Pokrevní bratři obletěl celý svět, je určena nejen všem ženám středního věku, které pomalu ztrácejí životní elán, ale i všem divákům, kteří mají rádi dobrou zábavu.

A zde je ještě celé vyznání Simony Stašové ke hře, na kterou vás zveme v soutěži našeho magazínu:

„Shirley možná jí chybí ten člověk, kterým byla než se vdala. Možná jí chybí sny, které jako mladá holka měla, ale netroufla si je zrealizovat. Možná jí chybí docela obyčejný cit, který manželstvím okoral. Možná si potřebuje jenom s někým popovídat a ono není s kým.

Shirley Valentine cítí, tak jako cítíme my všechny, že život ubíhá a ještě bysme třeba něco rády zažily. Něco. Dobrodružství. A sníme o tom, že nám někdo řekne, že ještě na dobrodružství nejsme staré.

Proč nám někdo neřekne, že vrásky jsou krásné, protože jsou znamením života? Jsou krásné, protože k nám patří? Pán Bůh nám přece dal tolik, tolik života, tak proč ho nenaplňujeme podle svých představ?

Proč nežijeme tak, jak chceme?

Proč žijeme tak, jak musíme?

Shirley Valentine je žena, která se proklovává zpátky k sobě samé. Shirley Valentine je její dívčí jméno. Je to náročný velký úkol, díky Shirley jsem vzdala práci ve filmu, přestože už jsem měla podepsanou smlouvu,ale nelituju, protože tahle Shirley si zaslouží, aby jí člověk dal celého člověka.“

Simona Stašová

 Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018