eSalon ŠKODA: FOTO ŠKODA

ŠKODA láká na e-SALON

10. 11. 2022

Historicky nejbohatší účast ekologické mobility v podobě elektromobilů, hybridních a dalších ekologických vozidel i dopravních prostředků nabízí v pořadí už 4. ročník úspěšného veletrhu e-SALON. Až do neděle bude mít na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech také svůj stánek s podtitulem 7 divů elektromobility automobilka ŠKODA AUTO.

Nejnovější vozy s alternativními pohony obsadily moderní haly 3 a 4, v hale 2 se budou prezentovat exponáty a technologie spojené s elektromobilitou a elektrotechnologické firmy.

Hala 8 je rezervována pro testovací jízdy, které již neodmyslitelně patří ke konceptu e-SALONu. Kromě národních premiér elektromobilů se na veletrhu představuje řada výrobců dobíjecích stanic, dodavatelů energií i výrobců manipulační a komunální techniky.

ENYAQ_RS_rear-Velký
ŠKODA ENYAQ RS iV, foto: ŠKODA

ŠKODA AUTO ukáže průřez modelovou řadou ENYAQ iV

Největší česká automobilka ŠKODA představuje 6 exponátů modelové řady ENYAQ iV v obou karosářských variantách včetně provedení Sportline a RS. Jejich dojezd přesahuje 530 km (v závislosti na konkrétní verzi) a nabití na 80 % trvá jen lehce přes půl hodiny. Kromě domácího nabíjení lze využít některého z více než 3600 veřejných dobíjecích bodů, jejichž počet stále roste.

Nové elektrické modely a více než 70% podíl elektrifikovaných vozů v Evropě

Hvězdou expozice značky ŠKODA je studie VISION 7S. Sedmimístný elektromobil spočívající na modulární platformě MEB odhaluje zcela nový designový jazyk, který se pro budoucí vozy ŠKODA stane charakteristickým.

ŠKODA VISION 7S má baterii o kapacitě 89 kWh, která v režimu WLTP poskytne dojezd přes 600 kilometrů na jedno nabití. Samotné nabíjení může být také velmi rychlé, jelikož maximální podporovaný nabíjecí výkon činí 200 kW.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018