Smart už od podzimu nově…

12. 9. 2010

Na podzim letošního roku bude uvedena nová generace smartu fortwo, která přináší řadu vylepšení v oblasti interiéru i exteriérových prvků. Zákazníci si také mohou vybrat ze sedmi barev karoserie – poprvé je u fortwo v nabídce i stylový matný lak. Absolutní novinkou je pak možnost vybavit auto chytrým informačním, komunikačním a zábavním systémem, který zahrnuje GPS navigaci, připojení přes  Bluetooth a smart zvukovou soustavu. Nejnovětší verze tohoto inteligentního automobilu tak přináší potěšení z moderního designu při současném zachování nejpřísnějších kritérií na bezpečnost a šetrnost k životnímu prostředí.

Rozšíření barevné kombinace se však netýká jen karoserie vozu. Novinkou je také bohatší nabídka barev bezpečnostního skeletu Tridion. Interiér vozu, který byl v předchozích verzích v černé barvě, tak může nyní dokonale ladit s barvou karoserie.

Mezi novinky patří i trojpaprskový kožený volant s fukncí cruise control, které se ovládá přímo na volantu. Řidiči smatru se rovněž mohou rozhodnout pro nové řešení prostorového osvětlení, které ještě vice zpříjemní pocit z jízdy. Po autě jsou rozmístěny LED diody – jedna v každé dveřní kapse, tři v palubní desce, jedno konzolové světlo u potahu stropu karoserie a dvě světla u nohou.

Smart fortwo 2011 je také vybaven vylepšeným komunikačním a zábavním systémem. Nový audio navigation multimedia system rozhodně nedělá svému jménu ostudu. Disponuje velkým (16,5 cm) displejem, navigací a Bluetooth handsfree. Všechny funkce – rádio, CD a DVD přehrávač, Blutooth handsfree a navigace se jednoduše ovládají prostřednictvím dotykového displaye. Hudbu a soubory je možné flexibilně spravovat díky integrovanému slotu na SD karty, audiosystém nabízí porty pro USB a AUX a rozhraní pro ovládání iPodu.

Automobil smart fortwo je celosvětově velice úspěšný. Na poli designu získal prestižní Red dot award a stal se součástí sbírky Museum of Modern Art. Neotřesitelnou pozici zaujímá také v oblasti elektrických automobilů. Popularitu si získal mimo jiné v rámci projektu car2go, kdy si v německém Ulmu, americkém Austinu a kanadském Vancouveru mohou lidé za malý poplatek půjčit smarty kdykoliv se jim zamane. Tento dopravní koncept byl rovněž oceněm ekologickou OkoGlobe award.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018