PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Speciální brýle proti nevolnosti v autě

21. 7. 2018

Nevolnost při cestování postihuje malé i velké, a přitom možnosti čtení se díky chytrým telefonům a tabletům rozšířily. Citroën představil první brýle odstraňující nevolnost při cestách. Brýle fungují na jednoduchém principu: prostřednictvím zbarvené kapaliny vytvářejí linii obzoru a řeší tak smyslový diskomfort.

Nevolnost v autě, která je označována jako kinetóza, postihuje chronicky více než 30 milionů Evropanů. U třetiny lidí se příznaky projeví alespoň jednou za celý život. Brýle používají technologii, která díky tekutině pohybující se v dutých obroučkách kolem očí v bočním směru (vpravo/vlevo), ale také v předozadním směru brýle vytvářejí linii obzoru a odstraňují tak smyslový diskomfort způsobující nevolnost.

CITROEN LANCE LES LUNETTES SEETROEN_2

 

Jak to funguje?

Po 10–12 minutách brýle umožní mozku sesynchronizovat se s pohybem, který vnímá vnitřní ucho, zatímco oči se soustředí na nehybný předmět, jako je telefon nebo kniha. Brýle se o odeznění příznaků nevolnosti mohou sundat.

Brýle jsou vhodné pro dospělé a děti od 10 let (po dokončení růstu vnitřního ucha). Brýle nejsou vybaveny sklem, takže je mohou používat všichni členové rodiny či spolucestující. Mohou se používat na vlastních brýlích. Brýle seženete za cca. 99 € v butiku značky: lifestyle.citroen.com

Sdílet článek:

Více na webu Citroen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018