Sporťák se zeleným srdcem: smart BRABUS electric drive

16. 3. 2012

Již 10 let je Smart BRABUS symbolem sportovního ducha městské mobility. Od počátku spolupráce značek smart a BRABUS v roce 2002 bylo představeno již několik speciálně upravených verzí populárního městského autíčka smart. Tento týden bude v provedení BRABUS poprvé představen elektrický smart a smart ebike na autosalonu v Ženevě. Dynamika a jedinečnost obou modelů není pouze v jejich povedeném sportovním designu, ale především v jízdním výkonu.

“Řídit elektromobil nikdy nebyla taková zábava a potěšení jako s modelem Smart BRABUS electric drive,” komentuje novinku Dr. Annette Winkler, ředitelka divize smart a dodává, že vůz bude dostupný koncem tohoto roku ve vybraných 12 zemích. Aerodynamická karoserie, sportovní odpružení BRABUS, 16/17 palcová kola z lehké slitiny BRABUS a další komponenty dodávají smartu s elektromotorem o výkonu 60 kW a točivým momentem 135 Nm punc městského žihadla.

V Ženevě bude mít také premiéru smart Brabus ebike. Toto elektrické kolo zvládne jet rychlostí až 45 km/h a svému majiteli nabízí rychlý a zábavný způsob cestování po městě i venkově. U dealerů by mělo být elektrokolo dostupné koncem letošního roku. smart BRABUS ebike již na první pohled vzbuzuje pozornost svým vzhledem. Design je stejně jako u elektrického smartu laděný v kombinaci černé a tmavě zelené. Sedlo a řidítka jsou v koženém provedení, samozřejMostí jsou čtyř pístové brzdy a uhlíková kola se sportovními pneumatikami. Právě uhlíkové komponenty snížily celkovou hmotnost kola o 10 % oproti klasickému provedení. Nízká hmotnost spolu s výkonným 500W elektromotorem zajišťují modelu maximální výkon.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018