Sportovní crossover Volkswagen T-Roc R

13. 3. 2019

Volkswagen T-Roc ve verzi R nebude pouze designovým lákadlem, ale skutečným sportovním SUV. Jeho dvoulitrový čtyřválec bude produkovat 300 koní! Tedy žádný tříválec či permanentně zapnutá stabilizace. Model se poprvé ukáže v Ženevě.

Společně s funkčními inovacemi vedoucí k dosažení sportovního charakteru se T-Roc R představí s četnými estetickými doplňky v interiéru i exteriéru, které by měly ještě více zdůraznit výkonnější naladění vozidla.

The new Volkswagen T-Roc R

Model T-Roc R má mírně snížený podvozek pro odlišné nastavení tlumičů oproti „civilní“ verzi, řízení je progresivní a 17palcový brzdový systém přebírá od Volkswagenu Golf R Performance. Automobil standardně stojí na 18palcových discích, k dispozici budou i 19palcové v černé matné úpravě Pretoria Dark Graphitte.

Ostrá verze vychází z konvenční modelové řady T-Roc. Donedávna nejmenší SUV od Volkswagenu (nyní je jím T-Cross) prošlo zásadní modernizací, přičemž pod kapotou mu pracuje 4-válcový benzinový motor 2.0 TSI s maximálním výkonem 221 kW (300 k) a maximálním točivým momentem 400 Nm.

The new Volkswagen T-Roc R
Konfigurace modelu T-Roc R počítá se standardně instalovanou 7stupňovou automatickou převodovkou DSG a pohonem všech čtyř kol 4MOTION. Kombinace uvedené techniky umožňuje Volkswagenu T-Roc R dosahovat maximální rychlosti 250 km/h (elektronicky omezenou) a zrychlení z 0 na 100 km / h již za 4,9 sekundy. Působivá čísla na crossover, nemyslíte?

Sdílet článek:

Více na webu Volkswagen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018