Střípky z Designbloku: autosedačka Sirona

14. 10. 2011

Byla jste na Designbloku? Pokud ne, představujeme Vám projekt Sirona studia Koncern a firmy Cybex. S tímto projektem SIRONA se spouští nová stylingová linie všech následujících výrobků, které vyjdou na trh během 2 let. Studio po dlouhou dobu spolupráce vytvořilo již 3 nezávislé stylingové linie, které obsahují cca 12 výrobkových řad.

Sedačka je určena pro děti od narození do cca 4 let věku. Je jakýmsi řešením „2 v 1“, protože lze díky důmyslnému plně otočnému mechanismu nastavit sedačku po směru i proti směru jízdy. To značně snižuje riziko vážných nebo smrtelných úrazů díky rozložení nárazových sil na větší plochu. Ve směru jízdy je dítě zajištěno nastavitelným bezpečnostním polštářem, který nabízí ochranu, aniž by dítě omezoval. Sedačka se k autu připojuje pomocí ISOFIX bez použití bezpečnostních pásů auta. Podpůrná noha v přední části zvyšuje stabilitu a pohlcuje velké množství sil vzniklých při čelní kolizi. Vyvinuta byla i navazující verze SIRONA MEDIA s dotykovou obrazovkou. Svým komplexním řešením se sedačka SIRONA stala na trhu zcela unikátní. Jedná se o výrobek v horní cenové kategorii a předpokládané uvedení na evropský trh je v březnu 2012. Koncepce verze SIRONA MEDIA je ve stavu prototypové studie a předpokládaný termín uvedení na trh je v roce 2013.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018