Stylové batohy v novém designu

19. 2. 2019

Švédská značka Fjällräven dnes v Česku představila speciální edici batohů Kånken Art, která je ztělesněním kreativity a výsledkem jedinečné spolupráce se dvěma švédskými umělci, Cecilií Heikkilä a Erikem Olovssonem.

SS19_srra_kanken_art_laptop_blue13_fjaellraeven_21Poté, co batohy Kånken organizace Svensk Form oficiálně označila za užité umění, rozhodla se společnost Fjällräven oslavit tento úspěch ve velkém stylu a představuje dvě speciální edice batohů Kånken. Cecilia Heikkilä je grafická designérka, která mimo jiné píše a ilustruje dětské knihy.

„Pro mě jsou les a příroda nepředvídatelným místem, kde není nouze o náhodu, takovým trochu nebezpečným i krásným způsobem zároveň. Věřím ale, že čím blíž budeme do přírody mít, tím víc ji budeme chtít ochránit. I tím jsem se při tvorbě pro Kånken Art inspirovala,“ vysvětluje Cecilia.

 

 

 

 

kanken artErik Olovsson je designér, který pracuje na poli spotřebního zboží, nábytku a grafického designu. Ve Stockholmu má vlastní studio a při svých projektech často sází na intuici a nebojí se experimentů.
„Můj design Kånken Art představuje abstraktní způsob popisu přírodních vrstev spojených s mými vzpomínkami,“ okomentoval Erik svou kolekci.

Kånken Art bude od 15. března 2019 dostupný v prodejnách po celém světě. Na internetu jde batohy ale už koupit, a to na eshopu  Fjällräven a také Freshlabels.

 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018