Supervýkonné SUV Audi SQ8

4. 7. 2019

Audi přestavilo novinku v podobě svého vrcholného SUV modelu Audi SQ8. K aktuální nabídce motorizací přidává další variantu v podobě naftového osmiválce!

Přeplňovaný vznětový osmiválec je známý již z minulé generace velkého SUV SQ7. Vrchol nabídky modelu ale není jen o výkonném motoru. Model SQ8 navíc dostal krásná 22palcová kola, nebo exkluzivně pro verzi S čtyři koncovky výfuku. Trochu jiný tvar mají i otvory pro přívod vzduchu k motoru.

Audi-SQ8-TDI-2

Nejdůležitější věcí však stále zůstává to, co je pod kapotou. Tam si místo našel čtyřlitrový naftový osmiválec s dvojitým přeplňováním. Dosahuje výkon 320 kW (435 koní) a točivý moment až 900 Nm. Motor spolupracuje s automatickou osmistupňovou převodovkou a výkon posílá na všechna čtyři kola. Až do 20 kilometrů za hodinu funguje v autě mild-hybrid. Ten disponuje 48voltovým Li-Ion bateriemi, a kromě pohonu auta má ještě jednu funkci.

Audi-SQ8-TDI-6

Energie z hybridního systému pohání elektronický kompresor asistující turbu při zrychlování z nízkých otáček. Výsledkem je, že obrovské SUV zvládne zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy, maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. Automobilka nabídne pro SQ8 rovněž účinnější keramické brzdy. Audi SQ8 by se mělo objevit v showroomech koncem letošního roku.

Audi-SQ8-TDI-5

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018