PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

SUV pro každou příležitost: Suzuki Vitara

30. 4. 2015

Nová generace modelu Suzuki Vitara přináší rozsáhlý program personalizace. Je na výběr několik barev karoserie a doladění pomocí designových detailů. Na jaká další vylepšení se automobilka Suzuki zaměřila se dočtete níže…

Design nové Vitary pokračuje v duchu předchozích generací a inspiroval se také ikonickým off-roadem Suzuki Jimny. Nezaměnitelné tradiční rysy SUV Suzuki jsou prezentovány v aktualizované podobě prostřednictvím nového designu karoserie. Výrazná boční linie přechází do rozšířených zadních blatníků a spolu s mřížkami na bocích odkazuje na první generaci Vitary. Kromě estetické funkce hraje design klíčovou úlohu též z hlediska aerodynamiky, a tedy hospodárnosti provozu. Ideálnímu obtékání vzduchu byl přizpůsoben tvar nárazníků, linie pozvolna klesající střechy, zakrytí podvozku nebo tvar zpětných zrcátek. LED potkávací světlomety jsou úsporné a modré orámování projektoru dodává výrazu Vitary styl.

Interiér nové Vitary je po všech stránkách praktický a maximálně přehledný. Přístrojová deska klade důraz na horizontální linie a jako osvěžující mladistvé prvky používá centrálně umístěné hodiny nebo kulaté výdechy klimatizace.

Panoramatická střecha se rozprostírá nad oběma řadami sedadel a vytváří tak v interiéru pro všechny cestující relaxační prostředí. Je-li střešní okno zavřené, měří skleněná plocha na délku 1.000 mm. Když se oba střešní díly otevřou, vznikne otevřená plocha o délce 560 mm.

Zavazadlový prostor má základní kapacitu 375 litrů a pohodlně se do něj vejde například golfový bag. Užitné vlastnosti zvyšují sklopná zadní opěradla dělená v poměru 60 : 40 a variabilní podlaha kufru.

Při nastavení podvozku pro jízdu na silnici se konstruktéři inspirovali uznávaným modelem Swift. Velká kola a světlá výška 185 mm zase dokazují odhodlání nové Vitary vyrazit do terénu. V obou případech je zárukou optimálních jízdních vlastností za jakýchkoli podmínek vylepšený systém pohonu všech kol ALLGRIP se čtyřmi volitelnými jízdními režimy.

Nová Vitara je poháněna buď benzinovým čtyřválcem o objemu 1,6 litru nebo naftovým čtyřválcem 1,6 litru.

 

Sdílet článek:

Více na webu Suzuki

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018