PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Světovým autem žen pro rok 2018 je Volvo XC40

1. 12. 2018

Názor něžnější poloviny lidstva je jasný: Volvo XC40 je nejlepší auto roku 2018. V letošním finále soutěže Women’s World Car of the Year za sebou nechalo konkurenci od BMW, Jaguaru či Porsche.

Již v devátém ročníku soutěže Women’s World Car of the Year zasedla ženská porota složená ze 34 motoristických novinářek. Volvo XC40 těsně porazilo model Jaguar E-Pace.  Mimo jiná ocenění získalo toto kompaktní SUV i titul Evropské auto roku 2018 udělovaný na ženevském autosalonu.

Na členky poroty zapůsobil model především svým designem. Rozměry je jako stvořený pro život ve městě, přitom díky skvělým jízdním vlastnostem si netrhne ostudu ani za jeho hranicemi. Na výběr je z několika úrovní výbavy, barev a jejich kombinací. S úložnými prostory v interiéru si Volvo opravdu vyhrálo a objevilo dosud neobjevené možnosti, které ocení právě a především ženy. Bezpečnostní technologie a inteligentní funkce ovládání i konektivity jsou opět z rodu těch nejvyspělejších. A bez zajímavosti jistě není ani to, že při kompaktních rozměrech tohoto nejmenšího SUV značky se v kufru o velikosti 479 litrů a s výklopnou podlahou dá převézt mnohem víc než jen víkendový nákup.

 

Sdílet článek:

Více na webu Volvo

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018