PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

T-Cross je nejmenším crossover od Volkswagenu

27. 10. 2018

Současná módní vlna neopadá. Volkswagen představil jednoho ze svých nejdůležitějších modelů. Model míří do nabité třídy crossoverů segmentu B.

T-Cross se řadí v nabídce koncernu po bok Seatu Arona (stejná platforma MQB A0) a budoucího malého škodováckého SUV, které by se mělo představit v polovině příštího roku. Nový crossover se rozměrově řadí pod model T-Roc, je o 12 cm kratší. Rozvor náprav je pak shodný s modelem Polo.

The all new Volkswagen T-Cross

Vzhled zevnějšku se příliš vzdáleně neliší od modelu T-Roc. Zachováno zůstalo „hranaté“ denní svícení, více zaujmou barevné doplňky. Výběr barvy se neomezuje pouze na karoserii,  vlastní lak je možné vybrat pro střechu, zrcátka, kola a další prvky. T-Cross má nabídnout v rámci třídy dostatek vnitřního prostoru. Napomoci tomu mají například příplatková posuvná druhá řada sedadel s možností polohování. Kufr nabídne 385–485 litrů, respektive 1281 litrů po sklopení.

The all new Volkswagen T-Cross

Interiéru vévodí středový celoskleněný dotykový panel palubního systému. Za příplatek je možné jej doplnit virtuálním kokpitem nebo nabíjecí podložkou. Samozřejmostí je plná výbava asistenčními systémy jako front assist s detekcí chodců, hlídaní pruhů, parkovací asistent, rozpoznání bdělosti řidiče, asistent rozjezdu do kopce nebo adaptivní tempomat.

The all new Volkswagen T-Cross

Základní motorizací je benzínový tříválec 1.0 TSI o výkonu 70 nebo 85 kW. Silnější čtyřválec 1.5 TSI nabízí výkon 110 kW, vznětová varianta 1.6 TDi potom 70 kW. Výkonnější motory budou k dispozici se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG a výhradně s pohonem předních kol.

The all new Volkswagen T-Cross

Sdílet článek:

Více na webu Volkswagen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018