Test Audi A4: Limuzína pro opravdové dámy

2. 1. 2020

Řídit auto, i když jste si nechala klíče doma? Což takhle přikázat nahlas autu, kam chcete jet? Na trh vstupuje omlazená verze limuzíny Audi A4 s novou karoserií a přepracovaným interiérem s opravdu špičkovými a pro řidičku přívětivými technologiemi. Testujeme limuzínu Audi A4 ženským úhlem pohledu.

IMG_1259

Díváme se

Audi u manažerských vozů sází na prémiový a dynamický vzhled. Audi A4 není výjimkou. Nová karoserie se sportovními liniemi a zajímavými prvky tento model vzhledově odlišují. Na první pohled zaujme široká maska chladiče Singleframe a grafika LED světlometů. Ty jsou u testovaného modelu navíc s dynamickými ukazateli změny směru (+28 300 Kč). Velmi pohledná a výrazná je záď s difuzorem, integrovanými koncovkami výfuku a s horizontálním chromovaným proužkem spojující zadní LED světla. V modré barvě Navarra (+30 600 Kč) a s velkými 18″ koly s dvojitým 5paprskovým hvězdicovým designem (+27 400 Kč) vypadá tato limuzína Audi A4 naprosto luxusně.

IMG_1250

Nasedáme

V jednoduchosti je krása. To je základní pravidlo, kterého se elegantní dámy drží. Evidentně se jím inspirovali i u Audi A4. Interiér je minimalistický a každé umístění tlačítka dokonale promyšlené. Dojem hned po nasednutí dotváří kvalita použitých materiálů. Pohodlná sedadla v kůži (+27 200 Kč), matně černé interiérové doplňky a multifunkční kožený volant (+9 700 Kč) si mě získal hned při první projížďce.

IMG_1256

Palubní desce pak dominuje dotyková obrazovka s úhlopříčkou 10,1″ se systémem MMI Navigation plus. Audi navíc vylepšuje infotainment pomocí příplatkové funkce Audi connect, kdy je možné sledovat dopravní informace v reálném čase, hledat zajímavá místa v blízkosti nebo zjistit aktuální ceny paliva na různých čerpacích stanicích. Celý systém lze ovládat dokonce snadno hlasem a nabízí skutečně široké a hlavně praktické řešení pro různé situace, do kterých se můžete dostat.

Opravdu přívětivým řešením pro každou řidičku jsou příplatkové funkce Audi Phone Box a Audi connect. K otevření vozu totiž už ani nemusíte mít klíče v kabelce. Stačí jen funkci klíče integrovat do svého chytrého telefonu. S mobilem v kapse dnes můžete nejen nakupovat, ale i řídit auto! Chytrý telefon v Audi Phone boxu, který funguje také jako nabíječka, je spojen s vnější anténou vozu, což má za následek zlepšení příjmu a kvality konverzace přes hands-free.

Jak se na limuzínu sluší, je Audi A4 velmi prostorné auto pro celou rodinu. Kufr k tomu nabízí ještě 460 litrů objemu.

IMG_1249

test Audi A4 limuzína

Jedeme

Konkrétně jsem otestovala model Audi A4 s dieselovým motorem 35TDI o objemu 2 litry a výkonem 120 kW neboli 163 koní. Nutno podotknout, že se nejedná o čtyřkolku s pohonem všech kol. Audi A4 jsem v této motorizaci testovala s dvěma pasažéry a jejich zavazadly a musím říci, že agilita A4 skutečně nechyběla. Sportovní podvozek (+9 700 Kč) se v zatáčkách choval, jako by bylo auto k silnici přilepené. Díky příplatkovému systému různých jízdních režimů Audi drive select (+5 800 Kč) jsem si jízdu opravdu užívala podle aktuální řidičské nálady.

S Audi A4 vybaveném sedmistupňovou automatickou převodovkou S-tronic jsem najela více než tisíc kilometrů. Na dálnici se A4 s tempomatem (+8 600 Kč) chová krásně plavně a je to doslova polykač kilometrů.

Během testování jsem se v limuzíně Audi A4 cítila jistě a bezpečně. Až do rychlosti 85 km/h dokáže systém Audi pre sense city vizuálně a akusticky varovat před hrozící kolizí a adekvátně zabrzdit. Pro pohodové řízení ale hlavně parkování ve městě je zde parkovací asistent s couvací kamerou (+22 300 Kč). Audi A4 umí navíc rozpoznat ostatní vozidla blížící se zezadu a upozorní na nebezpečí prostřednictvím LED kontrolky. Kombinovaná spotřeba se po dobu testování ustálila na úsporných 6,4 litru.

IMG_1255

Hodnotíme

Nejedna paní doktorka a manažerka, kterou jsem během testování potkala, znalecky na účet Audi A4 poznamenala, že jde o skutečně reprezentativní limuzínu s nabitým arzenálem chytrých asistentů a technologií. Absolutně souhlasím.

Audi jede s dobou. O tom není pochyb. Bohatá nabídka, pravda za příplatek, dělá z limuzíny Audi A4 opravdového gentleman na čtyřech kolech. Jen je třeba si náležitě připlatit. Vyhrát ve sportce, investuji ještě do pohonu quattro, který je s Audi neodmyslitelně spojen a vyrazím do hor!

Audi A4 limuzína (35 TFSI 150 koní) startuje na ceně 884 900 Kč. Cena testovaného modelu ve výbavě Advanced (35TDI) se se všemi příplatky vyšplhala na 1 399 900 Kč.

 

Sdílet článek:

Více na webu Audi

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018