Zdroj: fotobanka automobilky Audi

Test špičkového kombíku Audi A6 Allroad

29. 5. 2020

Některé řidičky nedají na praktické kombíky dopustit. Nedivíme se, velký kufr je pro rodinu přímo kruciální záležitost. Přečtěte si náš test prémiového auta vyšší střední třídy, jehož cenovka se s nejsilnějším naftovým motorem vyšplhala téměř k 3 milionům korun. Audi A6 Allroad quattro patří podle nás k vrcholu současné nabídky kombíků.

IMG_3773
Foto: Sabina Kvášová

Díváme se

Celkový look Audi A6 Allroad quattro v příplatkové zelené barvě Gavial (+34 800 Kč) s černými detaily má šmrnc. I přes svůj dobrodružný look, daný plastovými ochrannými prvky, působí A6 naprosto elegantně. Příď zaujme černou maskou včetně černých kruhů loga Audi, což při celkovém pohledu dodává na sexappealu.

K černému orámování masky došlo u příležitosti příplatkové edice „20years“ (+76 000 Kč), neboť Audi A6 allroad quattro byl  poprvé představen v roce 1999. Součástí této edice je mimo jiné LED osvětlení prostoru přede dveřmi vpředu s projekcí loga allroad. Příplatkové LED světlomety HD Matrix (+15 900 Kč) s asistentem dálkových světel se dokáží přizpůsobovat úhlu pozice a směru jízdy okolních vozidel a zajišťují nezaměnitelný světelný podpis.

Z boku s délkou necelých 5 metrů dává Audi A6 Allroad na pěkných 19″ kolech tušit, že se jedná o pořádně velký rodinný kombík. Spodní část předního a zadního nárazníku, lem podběhů kol a vnější prahové lišty jsou kontrastně lakovány v šedé barvě Manhattan (+14 500 Kč). Zádi dominují LED světla s dynamickými LED směrovými světly, které jsou součástí příplatkového paketu Gravity. Moooc pěkné a chic!

IMG_0635
Foto: Sabina Kvášová

Nasedáme

Čtvrtá generace Audi A6 Allroad quattro rozšiřuje kvality, na které jsou řidičky a řidiči prémiové u A6 zvyklí. Interiér manažerského kombíku dýchá kvalitními materiály v jemné kůži Nappa v kombinaci s lesklými a matnými, hliníkovými povrchy a dojem dělá také široká nabídka ambientního a konturního osvětlení interiéru (+16 600 Kč) a balíček pro zlepšení kvality ovzduší v interiéru.

O vynikající hudební zážitek se stará příplatkový Bang & Olufsen Premium Sound System s 16 reproduktory (+22 200 Kč). Speciálně přední sedadla s efektem koncertního sálu Fraunhofer Symphoria poskytují opravdu nezaměnitelnou atmosféru.

Výraznými prvky palubní desky jsou tři velké obrazovky. Dvě dotykové obrazovky MMI navigace plus s MMI touch response uprostřed palubky jsou centrem infotainmentu a ovládání vozu. Zajímavý efekt nabízí haptická odezva například při zadávání adresy v navigaci nebo ovládání jiných funkcí.

IMG_0629
Foto: Sabina Kvášová

Přiznám se ale, že mě nejvíc baví možnost zadávání adresy do navigace hlasem nebo čmárání písmen adresy na spodní dotykový displej. Díky příplatkovému Audi phone boxu (+14 500 Kč) je možné bezdrátové dobíjení mobilního telefonu. Audi svému majiteli nezapomíná připomenout, když se chystá opustit auto, že je telefon stále v přihrádce.

Třetí displej virtual cockpit plus se nachází za volantem a nabízí na 12,3″ full-HD obrazovce tři možnosti grafického zobrazení – Dynamic, Sport a Classic. Zobrazení mapy přes celou obrazovku, kde se tak navigace nabízí v zorném úhlu řidičky a umožňuje se věnovat 100% řízení, tomu říkám „bezpečnost nadevše“.

Jednou z dalších kvalit Audi A6 Allroad quattro je pochopitelně prostornost. Rodinný univerzál uveze pětičlennou rodinu v pohodlných sedačkách se všemi zavazadly v prostorném kufru. Všichni členové posádky mají kolem sebe spoustu prostoru, a platí to i pro cestující vzadu. Automaticky se otevírající kufr nabízí objem 565 litrů.

IMG_0637
Foto: Sabina Kvášová

Jedeme

Jak jezdí Audi A6 Allroad quattro s nejsilnějším naftovým motorem?  Vznětový šestiválec s výkonem 350 koní jezdí, stručně řečeno, jedna báseň. Silný motor (výkon 257 kW) s točivým momentem 700 Nm při 2 500 – 3 100 ot./min. spojený s osmistupňovou automatickou převodovkou a mild-hybridním pohonem nabízí dostatečnou dynamiku i v plně naloženém autě se všemi členy rodiny.

Akcelerace dvoutunové Audi A6 Allroad quattro z 0 na 100 km/h za 5,2 vteřiny mluví sama za sebe. Komfortní svezení potěší řidičku ultra tichým chodem, hladkým řazením a příjemným řízením.

Navíc pohon všech kol zajistí bezproblémový výjezd ze všech náročnějších terénů. Režimu Audi drive select umožnuje aktivně ovlivňovat jízdní vlasntosti vozu: k dispozici je 7 režimů včetně režimů „allroad“ a „offroad“ pro jízdu po nezpevněných cestách. Součástí standardní výbavy je asistent pro sjezd strmých svahů, který omezuje rychlost jízdy v rozmezí 2 až 30 km/h, a v případě potřeby dokáže individuálně a selektivně přibrzďovat všechna čtyři kola.

Silnou stránkou Audi A6 Allroad quattro je technologická vyspělost. Specialitou prémiového Audi A6 Allroad je podvozek se vzduchovým odpružením a adaptivními tlumiči. Díky tomu Audi A6 Allroad žehlí nerovnosti na silnici tak, že se do kabiny nedostane téměř žádná dozvuk projetého výmolu. Vzduchový podvozek dokáže měnit světlou výšku podle aktuální situace. V terénu umí světlou výšku zvýšit, na dálnici naopak snížit a vylepšit tak aerodynamiku. Audi A6 Allroad quattro excelentně sedí v zatáčkách.

IMG_0631
Foto: Sabina Kvášová

Asistenční paket Tour (+33 400 Kč) s adaptivním tempomatem přispívá s asistentem pro udržování vozu v jízdních pruzích k pohodové jízdě po dálnici. Příplatkové dynamické řízení všech kol zvyšuje ve vyšších rychlostech dynamiku vozu (+55 100 Kč).

Kombinovaný spotřeba této čtyřkolky se během týdenního testování ustálila na hranici 8 litrů na 100 kilometrů. To je velmi slušná hodnota, zatímco hodnota emisí CO2 je 200 g/km.

K bezpečnému pocitu z jízdy přispívá také head-up displej s projekcí rychlosti, navigace a pokynů asistenčních systémů na čelní sklo (+40 600 Kč) ale také asistenční paket City v kombinaci s paketem Technology (13 100 Kč) s asistentem hlídání mrvého úhlu, varování při vystupování z vozu, asistentem pro výjezd z parkovacího místa nebo třeba předkolizním asistentem.

IMG_3767
Foto: Sabina Kvášová

Hodnotíme

Audi A6 Allroad quattro je doslova a do písmene vymazleným kombíkem, který plní přání i očekávání náročné aktivní rodiny. Jeho výkon 350 koní si získá nejednoho milovníka svižné jízdy. Jeho vynikající jízdní vlastnosti i díky vzduchovému podvozku ukolébají svým komfortem na dlouhých cestách. V tomto chytrém autě se lehce necháte zháčkat intuitivním ovládáním, prémiovým audiosystémem i armádou bezpečných asistentů. Prostě auto, které je špičkou ve svém segmentu a disponuje také adekvátní cenovkou.

Audi A6 Allroad startuje na ceně Testovaný model (A6 Allroad 55 TDI 257 kW quattro) stojí 1 914 900 Kč, po všech příplatcích se cena vyšplhala na 2 761 400 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Audi

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018