Test extravagantního DS3 Crossback

10. 12. 2019

Menší esúvéčka jsou mezi řidičkami v kurzu! Není divu, že každá automobilka chce mít v tomto segmentu B svého zástupce. Většina těchto modelů nevyčnívá ničím zvláštním. Vypadají často podobně a také tak většinou jezdí. Novinka francouzského prémiového výrobce DS je ale přesným opakem. Redakčnímu testu jsme podrobili nový DS 3 CROSSBACK. Je obtížné kolem něj projít lhostejně.

rhdr

DS3 Crossback 1.2 PureTech 100

Díváme se

Auto jako opravdový šperk?! Troufám si říci, že v případě SUV DS 3 CROSSBACK je to možné. Svým stylem DS 3 CROSSBACK překvapuje a rozhodně vyniká ve svém segmentu. Hned na první pohled zaujme výrazná maska chladiče DS Wings s kolmými světly pro denní svícení s LED diodami a úzkými, dokonale svítícími, světlomety DS Matrix LED Vision, které vytvářejí nezaměnitelný vzhled přídě. To jsou některé z prvků charakteristických pro DS 3 CROSSBACK. K tomu jsou přidána působivá 18palcová kola a ta největší vychytávka – vysunovací kliky dveří.

rhdr

DS3 Crossback 1.2 PureTech 100

Tento prvek dříve známý z vozů jako Range Rover, Lexus, Tesla nebo Porsche je nyní dostupný také v segmentu B. Pokud máte klíč v kapse a stojíte od vozu cca 1,5 metru, kliky se samy vysunou, automaticky se skryjí hned po rozjezdu. Tak jako u většího SUV DS 7 CROSSBACK nabízí výrobce rovněž u DS 3 CROSSBACK mnoho možností personalizace v podobě mnoha kombinací barev karoserie a individualizace výbavy.

cof

DS3 Crossback 1.2 PureTech 100

Nasedáme

DS 3 CROSSBACK staví na vytříbeném stylu, unikátních detailech a ruční řemeslné práci. Použité motivy a kvalita materiálů odpovídají zpracování používanému u těch nejluxusnějších kabelek či designových sedaček. Interiér DS3 CROSSBACK je jedinečný a na první pohled velmi originální a v automobilovém odvětví skutečně avantgardní.

DS 3 CROSSBACK nabízí 5 – různě luxusních – variant interiéru. Kožené provedení volantu nebo motiv hodinkového pásku na sedadlech (bracelet) provádí čalouničtí mistři ručně. Unikátní je také perlové prošití koženého čalounění.

Palubní desce DS 3 CROSSBACK dominuje velký 10,3″ dotykový displej a středová konzole s dotykovým ovládáním.

Pocit výjimečnosti dotváří všudypřítomný diamantový motiv, který se opakuje na mnoha místech – jako je například tvar tlačítek na středové konzoli, v mřížkách ventilace nebo na grafice obrazovek.

Velká pozornost byla u DS 3 CROSSBACK věnována akustickému komfortu. Poslech hudby s 12 reproduktory a zesilovači o výkonu 212 W od značky Focal, která pro DS speciálně vyvinula audio systém Electra, nabízí neskutečně kvalitní hudební zážitek během jízdy.

Prostor pro cestující je velký a dobře promyšlený. DS 3 CROSSBACK nabízí dostatek úložných prostorů, místo pro bezdotykové nabíjení telefonu, držáky na nápoje a posuvnou loketní opěrku. Objem zavazadlového prostoru je příjemných 350 litrů.

dav

DS3 Crossback 1.2 PureTech 100

Jedeme

DS 3 CROSSBACK je nabízen s benzinovými motory o objemu 1,2 litru ve třech výkonových variantách (100 k, 130 k, 155 k). Naftová verze je zastoupena motorem 1,5 litru (100 nebo 130 k). Testovaný model byl poháněn benzinovým motorem s nejslabším výkonem v kombinaci s 6stupňovou manuální převodovkou. Musím uznat, že motory jsou pro mě příjemným překvapením. DS 3 CROSSBACK je povedeným kompromisem mezi sportovním a komfortním svezením.

Podle aktuální řidičské nálady jde volit mezi 3 jízdními režimy (Sport, Normal, Eco). V režimu Sport jsou odezvy motoru ostřejší, palubní displej se přepne do červeného režimu a do reproduktorů se přidá zvuk.

Jízda je dynamická a podvozek příjemně odladěný. Mrštnému DS 3 CROSSBACK nechybí v režimu Sport chuť závodit. Schopnost agility na dálnici nebo v zatáčkách je naprosto dostačující. DS 3 CROSSBACK je v zatáčkách velmi stabilní a bezpečné auto. Osmistupňová automatická převodovka sametově řadí a auto se dá díky příjemně přeposilovanému volantu snadno řídit. DS 3 CROSSBACK nabízí vysokou úroveň výkonu, tichý chod a podvozek je naladěn na klidnou a plavou jízdu.

Nutno podotknout, že testovaná varianta byla poměrně lačná po benzinu. Nebála se říci téměř o 10 litrů benzinu na 100 km ve městě, kombinovaná spotřeba pak atakovala hranici 8 litrů na 100 km.

smacap_Bright

DS3 Crossback 1.2 PureTech 100

Hodnotíme

Coco Chanel jednou prohlásila, že módu si koupit můžete, ale styl ten musíte mít. V případě modelu DS 3 CROSSBACK bych Coco Chanel trochu poopravila. I styl si můžete nyní koupit.

DS 3 CROSSBACK nabízí jedinečný a elegantní styl, který si lze navíc přizpůsobit podle svého. Okouzlil nás svým designem, luxusním interiérem a pohodlným nastavením podvozku pro ladné pohupování se po městě. Aby si tato avantgardní autokabelka obhájila svoji cenu, doporučujeme ji se silnějším motorem. Pokud u vás emoce zvítězí nad rozumem, oněch 888 000 Kč včetně prémiového kompletního servisu na 5 let za něj dáte bez mrknutí oka.

Inovativní řešení nabízí model DS 3 CROSSBACK také v případě doprovodných služeb a servisu. Majitelům DS 3 CROSSBACK jsou k dispozici služby programu Only You. Díky mobilní aplikaci MyDS App, sloužící jako osobní účet zákazníka DS, je možné mít jednoduchý přístup k palubní dokumentaci, sledování historie cest či dostávat upozornění na nutnost provedení pravidelné údržby. Vítaným benefitem je služba pick up, tzv. DS Valet, který vám dopraví vůz na servis a zpět v případě potřeby údržby a servisních zásahů.

Sdílet článek:

Více na webu DS

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018