Test: Cool Opel Combo Life

9. 5. 2019

Rodinní pracanti mi byli vždycky sympatičtí. Nový Opel Combo Life je velké rodinné auto, jehož nevlastními sourozenci jsou Peugeot Rifter a Citroen Berlingo. Zajímalo nás, čím si Opel Combo Life dokáže získat srdce českých řidiček a co jedinečného nabízí.

IMG_6510

Test Opel Combo Life

Díváme se

Při pohledu zvenku dává Opel Combo Life tušit, že se jedná o funkční vůz. Na parádu Opel Combo Life primárně opravdu není. Na druhou stranu, proč chtít „namistrovaného“ hezouna, když k životu potřebujete pracovitého jedince, který si na nic nehraje. Musím uznat, že v černé barvě, kdy horní část nárazníků je v barvě karosérie, kliky dveří a boční lišty jsou rovněž v černé barvě, nevypadá vůbec špatně. Naopak. Černou já totiž miluju. Žádný „pohřebák“, jak ho nazvala má starší kamarádka. Černý Opel Combo Life je cool auto!

IMG_6526

Test Opel Combo Life

Nasedáme

Interiér Opel Combo Life se nese ve znamení přehlednosti, pohodlí a velmi dobrého a bezpečného výhledu z vozu. Uprostřed palubní desky se nachází LCD displej, který je kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto. Pohodlí celé posádky dále zvyšují USB porty pro nabíjení mobilních telefonů a dalších zařízení vpředu a ve druhé řadě sedadel. Zásuvka 230V v přední části kabiny u podlahy umožňuje připojení například notebooku. Funkce téměř k nezaplacení je bezdrátové nabíjení smartphonů pomocí indukční plošky umístěné pod ovládacími prvky klimatizace.

Jednou z velkých výhod nového Comba Life také je, že se díky posuvným dveřím snadno manipuluje s dětskými autosedačkami, které se do druhé řady sedadel vejdou dokonce tři! Úchyty ISOFIX pro 3 dětské autosedačky včetně Top Tether uchycení jsou v Combu od základu.

V rámci testované vyšší výbavy Innovation je zde také panoramatické střešní okno s elektrickou sluneční clonou a odkládacími prostory. Přiznám se, že tento prvek udělal obzvlášť radost mě i dětem, neboť je díky němu interiér krásně prosvětlený a děti s úsměvem koukaly skrz střechu do korun stromů.

Do kufru o objemu 597 litrů se s přehledem vejdou 2 dětské kočárky. Úložných prostorů je tady tolik, že mi testovací týden jen taktak stačil na jejich objevení. Úložný prostor nad kufrem, podél panoramatické střechy nebo ten ve dveřích a na palubce je super.

IMG_6519

Test Opel Combo Life

Jedeme

Konkrétně jsem otestovala naftovou verzi Opel Combo Life 1,5 CDTi s výkonem 102 koní. Vyšší verze s výkonem 130 koní jistě nebude na škodu. V plném „obložení“ celou rodinou není v této verzi absolutním žihadlem, ale na pohodovou jízdu to stačí. Opel Combo Life jezdí překvapivě komfortně. Jeho jízdní projev se mi i přes připomínky k akceleraci a nižšímu výkonu líbil. Pochválit chci také chování v zatáčkách, cítila jsem se v Opel Combo Life bezpečně.

Na Opel Combo Life se mi rozhodně líbí, že má už od základu prvky výbavy, které nás ženy potěší a udělají cestování pohodlnější. Tak například je standardem asistent pro rozjezd do kopce, varování před vybočením z jízdního pruhu, rozpoznávání dopravních značek, senzor únavy řidiče, varování před čelní kolizí, čelní, boční a hlavové airbagy a signalizace nezapnutých předních i zadních bezpečnostních pásů. Kombinovaná spotřeba se během týdenního testování ustálila na hodnotě 5,8 litrů na 100 kilometrů. Opel Combo Life tak z pohledu spotřeby potěší každý rodinný rozpočet.

IMG_6514

Test Opel Combo Life

Hodnotíme

Nový Opel Combo Life je sympatický tím, že si na nic nehraje. Velké, rodinné auto, které úsporně, bezpečně a komfortně doveze početnou rodinu kamkoliv si bude přát. Nový Opel Combi startuje (1.2 TURBO 81kW/110k) na ceně 339 900 Kč. Cena testovaného modelu (1.5 CDTI 102k 5MT výbava Innovation) stojí 479 900 Kč. Z trojice nevlastních bratříčků je Opel Combo jistojistě cenově nejzajímavější volbou z pohledu úrovně prvků výbavy.

Sdílet článek:

Více na webu Opel

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018