PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Test pohádkového BMW M550d xDrive

12. 12. 2018

Řídit pohodlnou a neuvěřitelně výkonnou limuzínku BMW M550 s pohonem všech kol xDrive s maximálně individualizovaným paketem v podobě výjimečné příplatkové barvy Sepang Bronze, se speciálním koženým čalounění Merino „Tartufo/Black“, dokonalým audiosystémem Bowers & Wilkins a sportovním podvozkem M Professional patří tak trochu do říše snů. Každý si ten sen splnit nemůže, nám se to povedlo. Nahlédněte s námi do vlajkové lodi BMW řady 5.

IMG_1946

test BMW M550d limuzína

Díváme se

Může se zdát nenápadným. Bezesporu je symbolem statusu. Dokonalá manažerská, rodinná limuzína z vyšší střední třídy se sportovním paketem M. Už při letmém pohledu zaujme přídí s maskou chladiče s velkými ledvinkami, adaptivními LED světlomety, působivými prolisy na karoserii včetně M aerodynamického paketu a zadního M spoileru a příplatkovými 20“ palcovými koly v šedé barvě s M sportovními brzdami s modrými třmeny. Zosobnění vkusu a elegance…

IMG_1964

test BMW M550d limuzína

Nasedáme

Stejně tak jako exteriér nabízí vnitřek vozu kvalitní materiály a perfektní zpracování. Hned po usednutí obklopí posádku pohodlí a klid navozené i díky masážní funkci u sedadel vepředu (+ 26 832 Kč), příjemnému ambientnímu osvětlení a proudění vzduchu. Základní ergonomie kožené palubní desky je jednou z mála věcí, které se u vozů BMW nemění napříč sériemi. S tímto autem se prostě sžijete za pár chvil.

IMG_1965

test BMW M550d limuzína

Ústřední obrazovka s navigací Professional se snadno ovládá přes systém iDrive s otočným ovladačem nebo gesty! Auto řidiči nabízí téměř „all inclusive“ služby v podobě aktuálních informací z dopravy, telefonického informačního servisu, dálkového ovládání vybraných funkcí vozu mobilem nebo WI-FI hot spotu a modulu pro příjem digitálního TV vysílání (+ 31 174 Kč). Standardně je k dispozici 4-zónová automatická klimatizace. Pomyslnou třešničkou na dortu testovaného modelu je zmíněný audiosystém od Bowers & Wilkins (+125 996 Kč), simulující opravdovou koncertní síň, která poskytuje skutečně skvělý zážitek na palubě. Čtyřčlenné rodině nabízí tato limuzínka dostatek prostoru a objem kufru 530 litrů rozhodně není špatný. Navíc se kufr otevírá bezdotykově (+15 184 Kč), což je při nakládání nákupu s plnýma rukama služba k nezaplacení. .-)

IMG_1957

test BMW M550d limuzína

Jedeme

Tohle auto může směle plnit funkci auta pro opravdové princezny. Jeho komfort je příkladný. Když si princezna bude chtít řízení vyzkoušet na vlastní kůži, půjde jí to jako po másle. Na to jak je „empětsetpadesátka“ výkonná, potěší velmi příjemným řízením. Přitom se jí od kapotou ukrývá třílitrový naftový motor s výkonem 294 kW odpovídající 400 koním. Po dálnici či na okresce je radost ji řídit a ve městě s ní dělat „parádu“.

Nastavení řízení, podvozku a motoru jde ovlivňovat tzv. přepínačem jízdních zážitků vedle řadicí páky velmi snadno a rozdíl je znát. .-) V režimu Sport se pohodlná limuzína mění v pořádného draka! Dokonalosti se BMW 550d přibližuje také díky paletě bezpečnostních vychytávek a asistentů. Head-up displej, promítající údaje o jízdě na sklo před řidičem, přispívá k bezpečné jízdě. Nechybí ani hlídač změny jízdy v pruzích, který během jízdy monitoruje slepé úhly a situaci za vozem nebo hlídač mrtvého úhlu a systém pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí. Kombinovaná spotřeba se po týdenní testování této čtyřkolky ustálila na 7,2 litrech na 100 kilometrů (výrobce udává dokonce 5,4 l/100km.

IMG_1977

test BMW M550d limuzína

Hodnotíme

Tohle auto je sen mnoha mužů a žen a my se tomu vůbec nedivíme. Dokonale jedoucí vůz, který řidiče s posádkou na palubě dostane svým komfortem, kvalitními materiály, infotainmentem a bezpečnostními pomocníky. Prostě pohádka! Model BMW M550d xDrive Limousine s motorem startuje na ceně 2 310 100 Kč. Příplatky v podobě barvy, kol nebo ozvučení šponují cenu ještě výš. Konkrétně tento testovaný „sen“ se dá splnit za 3 337 002 Kč

Sdílet článek:

Více na webu BMW

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018