Test redakce: Mazda 6 2.2 Skyactive-D

21. 5. 2013

Nová Mazda 6 (3. generace) prošla úspěšnými změnami. Dynamický look populárního kombíku společně s živým a přesto ekonomickým motorem má rozhodně na to splnit potřeby náročných manažerek ale i pečujících maminek s dětmi.

Díváme se<?xml:namespace prefix o =““>

Nová Mazda 6 v kombíkové verzi Wagon působí jako pořádný dlouhán. Měří téměř 4,9 metru, což slibuje spoustu prostoru pro posádku i její náklad. Tvar střešní antény připomíná žraločí ploutev. A to není jediná inspirace ze zvířecí říše. Vzhled přídě navazuje na koncepci, kterou známe už dříve testovaného „esúvéčka“ z  modelu CX-5. Dramatická přední maska se podobná dravému zvířeti. Linie přídě dynamizují v tomto stupni výbavy standardně bixenonové světlomety. Celkový look karoserie se společně se 17 palcovými koly je velmi atraktivní. Mazda 6 má nad míru dynamický sportovní vzhled.

interiér mazdy 6

Nasedáme

Ačkoliv by se při pohledu na dynamické křivky karoserie mohlo zdát, že sloupky jsou hodně skosené a z auta tedy bude špatný výhled. Opak je pravdou. Po celou dobu jízd a speciálně při čekání na zelenou se mi z Mazdy 6 sledoval provoz velmi dobře.

Tmavý interiér a kvalitní dílenské zpracování palubní desky v kombinaci s měkčenými plasty na mě na první pohled zapůsobilo. Látkové sedačky jak vpředu tak vzadu nabízí v nové Mazdě 6 opravdové pohodlí na dlouhé cesty včetně prostornosti a jsou příjemně měkké.

Multifunkční volant maximálně dovoluje věnovat se řízení. Na levé straně volantu se ovládá rádio a palubní počítač a vpravo tempomat, který je v testované výbavě Attraction standardně.

Uprostřed palubní desky byl příplatkový navigační systém GPS s technologií TomTom (12 500 Kč) ovladatelný buď přímo dotykovým displejem nebo joystickem ve středovém tunelu vedle otvoru na pití a řazení automatické převodovky.

Praktický zavazadlový prostor jistě potěší všechny maminky. Prostorný je kufr jak do šířky tak hloubky. Kočárek bez krkolomného skládání nebo 4 golfové bagy se do kufru vejdou s přehledem. Po stranách má navíc šikovné odkládací vaničky, dohromady nabízí  522 litrů objemu. Stejně tak jako v modelu CX-5 není do zavazadlového prostoru vidět díky plachetce upevněné přímo na okně zadních dveří, která se dá v případě potřeby snadno odepnout.

Po snadném složení druhé řady sedadel páčkami v kufru dosahuje zavazadlový prostor 1 648 litrů objemu.

zavazadlový prostor u mazdy 6

Jedeme

K testování jsem měla k dispozici naftovou verziMazdy 6 s šestistupňovou převodovkou s obsahem 2,2 litru a výkonem 150 koní. Nová Mazda 6 mi nabídla vskutku komfortní jízdu a živý projev motoru. Řízení s mě moc bavilo. Nová Mazda 6 má sportovního ducha a přitom dokáže uvézt celou rodinu i s pořádně naloženým kufrem.

Jak bylo řečeno, nová Mazda 6 disponuje úspornějším dieselovým motorem Skyactive, u kterého výrobce deklaruje kombinovanou spotřebu kolem 5 litrů. Nová Mazda je více úsporná, je lehčí než její předchůdkyně a má také i-stop systém vypínající motor po zastavení například na křižovatkách. S opravdu svižnou nohou na plynu a rychlostech kolem 140 kilometrů vhodině jsem osobně dosáhla hodnoty kombinované spotřeby maximálně 6,7 litru.

V testované výbavě Attraction jsem našla pár chytrých asistentů, které jsou v tomto stupni výbavy automaticky. Jedná se například o systém hlídání mrtvého úhlu, na který upozorňuje kontrolka ve vnějších zpětných zrcátkách nebo systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu.Jejich velkou výhodou u Mazdy 6 je, že se dají ručně zapnout či vypnout tlačítky nalevo pod volantem.

S Mazdou 6 se i bezproblémově parkuje, má velmi dobrý rejd. Navíc je tomto stupni výbavy standardem přední a zadní parkovací asistent.

mazda 6

Hodnotíme

Velmi komfortní jízdní vlastnosti, ekonomičnost provozu, povedený design v poměru k ceně dělají z nové Mazdy 6 velmi zajímavý model. Osobně si mě nová Mazda 6 získala svým pohodlím a obrovským a praktickým zavazadlovým prostorem.

Nová Mazda 6 startujev nejnižší verzi výbavy Emotion s benzínovým motorem (2.0 Skyactiv-G, 107 kW) za cenu 539 900 Kč.Cena testovaného modelu ve výbavě Attraction je 759 900 Kč.

Vaše Carin

Sdílet článek:

Více na webu Mazda

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018