Test rodinného univerzála Ford Galaxy

18. 3. 2019

Hledáte opravdu vééélké auto pro početnou rodinu? Pak zaměřte svou pozornost na model Ford Galaxy. Čtvrtá generace sedmimístného rodinného MPV s pohonem všech 4 kol toho zvládne opravdu mnoho.

test MPV Ford Galaxy

test MPV Ford Galaxy

Díváme se

Ford Galaxy je opravdovým univerzálem pro početné rodiny. V druhé řadě sedadel, vybavených úchyty ISOFIX, se v pohodě vejdou tři dětské autosedačky a do auta rovnou 7 osob. Ford Galaxy není jen funkčním, prostorným autem, ale také elegantním „empévéčkem“. Přídi dominuje povedená maska chladiče s charakteristickým tvarem současných aut značky Ford. Velká boční okna dávají tušit, že interiér bude krásně prosvětlený. Sklo zadních dveří je efektně protaženo až k registrační značce.

test MPV Ford Galaxy

test MPV Ford Galaxy

Nasedáme

Jako řidička jsem hned po usednutí za volant získala s tohoto rodinného obra velmi dobrý dojem. Spousta prostoru kolem, jednoduchá a srozumitelná přístrojová deska se všemi důležitými údaji o jízdě, palubní deska s ovládáním navigace, audia či telefonu ale také dokonalý a přehledný výhled z vozu. Jedinou vadou na kráse v interiéru mi přišla poměrně zastaralá grafika navigace a „inovativní“ stěrače, které sice šetří ostřikovací kapalinu a dávkují zpod celé délky stěračů. Upřímně jsem si ale na ně za celou dobu nezvykla, zdálo se mi, že nedávají dostatek vody k dostatečnému umytí čelního skla. Při dlouhých cestách přijde řidiči a spolujezdci vhod masážní funkce sedadel s 11 pneumatickými polštáři masírující stehna, hýždě a oblast bederních svalů.

test MPV Ford Galaxy

test MPV Ford Galaxy

Ford Galaxy je skutečně králem prostornosti a variability, kterou my ženy oceníme. Nejde jen o pocit velkého prostoru a vzdušnosti díky obrovské panoramatické střeše pro posádku. Složení i sklopení sedaček v třetí řadě je díky systému Easy Fold a Power Raise snadné, stačí stisknout tlačítko na boku zavazadlového prostoru. Výhodou je také praktická variabilita. U 7místných aut totiž nebývá automatické, aby nabízelo vcelku elegantní možnost nastupování do třetí řady sedadel. Galaxy je i v tomto ohledu vítěz. Sedadla v druhé řadě jde jednoduše sklopit a odsunout, aby se šlo elegantně posadit dospělému člověku i v třetí řadě. Galaxy nabízí mnoho místa pro všechna převážená zavazadla. Kufr má v takovém případě „jen“ 300 litrů. V pětidvéřové rozsazení je objem zavazadlového prostoru 700 litrů. Stačí mávnout nohou pod nárazníkem a kufr se automaticky otevře nebo zavře (pokud máte klíče v kabelce).

IMG_6287

test MPV Ford Galaxy

Jedeme

Testovaný dvoulitrový turbodiesel s výkonem 132 kW (180 koní) a pohonem všech čtyř kol pracuje se šestistupňovou automatickou převodovkou dokonale. Jízda je tichá a pohodlná. Komfortní podvozek je dobře odtlumen. Majitelka tohoto rodinného dostavníku nemusí vůbec snižoval své nároky na dynamiku. Na dálnici Galaxy nechybí dostatek výkonu a v zatáčkách tento model překvapivě sedí.

IMG_6304

test MPV Ford Galaxy

Dalším pádným argumentem je spotřeba. Pravda, deklarovanou Kombinovanou spotřebu 5,8 l/100km jsem nedosáhla. Ale hodnota 6,6 je na tuto prostornou rodinnou čtyřkolku skvělý výsledek.

Ford Galaxy pochopitelně myslí na bezpečí celé rodiny. Akusticky varuje, pokud by se někdo z pasažéru nepřipoutal. Airbagy jsou na všech důležitých místech – na čele, v oblasti kolen, i z boku. Boční okenní airbagy mohou být k dispozici i pro posádku v druhé a třetí řadě sedadel. Elektronický brzdový asistent pomáhá vozu dosáhnout maximální účinnosti brzd v krizových situacích.

test MPV Ford Galaxy

test MPV Ford Galaxy

Hodnotíme

Prostornost, skvělý výhled z vozu, slušné jízdní vlastnosti a fakt, že si poradí s převozem 7 osob včetně 3 dětí v autosedačkách v druhé řadě sedadel dělá z modelu Galaxy skutečně optimální auto pro početnou rodinu.

Rodinné MPV Ford Galaxy (1.5 Ecoboost – Trend) startuje na 794 990 Kč. Cena testovaného modelu Ford Galaxy Titanium 2,0 TDCi AWD je 1 123 990 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Ford

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018