Test: stylová Škoda Rapid Spaceback Scoutline

19. 8. 2018

Ač jich na českých silnicích jezdí poměrně dost, existuje stále mnoho lidí, kteří se za ním otočí (stejně jako za elegantní ženou). Škoda Rapid Spaceback s prosklenými pátými dveřmi dokáže upoutat pozornost. I po několika letech na trhu má sílu WOW efektu. Vyzkoušela jsem to na vlastní kůži.

Rapid Spaceback Scoutline

Rapid Spaceback Scoutline

Díváme se

I když přední, boční i zadní oplastování budí dojem, že patří především na cesty do přírody, já jsem s ním většinu času brázdila pražské rušné ulice. Design Spacebacku se škodovce opravdu povedl. V černobílém provedení se stříbrnými vnějšími zrcátky, černým lesklým spoilerem, s low bi-xenonovými světlomety a na 16“palcových kolech si Rapid Spaceback vysloužil pochvalu od nejedné kamarádky. To ty prosklené dveře kufru… Styl dělá smysl pro detail a tento prvek posunul Rapid o úroveň výš.

rapid spaceback

Nasedáme

Dojem umí udělat Rapid Spaceback i uvnitř. Obrovská panoramatická střecha maximálně prosvětluje praktický a poměrně prostorný interiér, který je kvalitně zpracován. Navíc jsem od prvotního nasednutí měla skvělý pocit, že je z auta velmi dobře vidět, a to skutečně ze všech stran.

Při pohledu na palubní desku s navigací jsem se velmi rychle zorientovala. Použité plasty působí kvalitně. Čalounění sedadel je provedeno kvalitně a sezení v nich je opravdu pohodlné. V autě je spoustu odkládacích přihrádek, zadní sedadla nabízejí místo pro uchycení 2 dětských autosedaček pomocí systému ISOFIX. Zavazadlový prostor nabízí 415 litrů objemu a samozřejmě nesmí chybět síťový zádržný systém, aby malá zavazadla nependlovala při jízdě ze strany na stranu.

IMG_1883

Rapid Spaceback Scoutline

Jedeme

Testovaný model s naftovým motorem o obsahu 1,6 TDI mě potěšil svou dynamikou s výkonem 115 koní (85 kW). V rámci výbavy Scoutline je samozřejmostí tempomat s omezovačem rychlosti a praktický asistent rozjezdu do kopce. Škoda Rapid Spaceback se mi velmi příjemně řídila, a zejména ve městě při parkování jsem ocenila příjemně přeposilovaný volant, na dálnici pak její agilitu. Ideální pro náš ženy. I když abych pravdu děla, při jízdě na dálnici mi občas chyběla zařadit šestka. Rapid má jen 5 převodových stupňů..-( Kombinovaná spotřeba dosáhla během týdenního testování 6,2 litrů na 100 kilometrů.

rapid spaceback

Hodnotíme

Svěží, atraktivní look, příjemné řízení a překvapivě spoustu prostoru. Škoda Rapid Spaceback právem budí pozornost. Kvalita zpracování rozhodně odpovídá ceně. Škoda Rapid Spaceback (1,0 TSI/70 kW) startuje s cenovkou 299 900 Kč, ve verzi výbavy Scoutline však cena rázem naskočí na minimálně na 401 900 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Škoda Auto

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018