Test SUV Škoda Kodiaq Scout

25. 6. 2019

Jste městská žena, která ale každý víkend prchá s rodinou do přírody? Pokud jste i vy propadla kouzlu SUV aut, která městu sluší, ale zároveň vás mimo město nenechají na holičkách, pak vás bude zajímat náš test modelu Škoda Kodiaq Scout. Prostorné a praktické SUV s pohonem všech čtyř kol s duší dobrodruha.

Test Škoda Kodiaq Scout

Test Škoda Kodiaq Scout

Díváme se

Je to skutečně nedávno, kdy jsem otestovala model Kodiaq RS, který byl se Scoutem na trh uváděn současně. Oproti excentrickému „eresu“ je Scout rodinným, vyklidněným pohodářem. A to je sympatické. Chromované lišty oken a střešní nosič, plaketky Scout, výrazná 19″ kola a oplastování nárazníků, ale i vyšší nájezdový úhel 19 stupňů dávají tušit offroadová specifika a kvality tohoto vozu. Ač je Škoda Kodiaq Scout duší dobrodruh, působí na pohled elegantně, uhlazeně a má styl, který vás ve městě bude na úrovni reprezentovat.

IMG_7142

Test Škoda Kodiaq Scout

Nasedáme

Také interiér testovaného Scoutu se mi líbí více než sportovní Kodiaq RS. Kombinace ergonomických sedaček v provedení Alcantara a kůže společně s dřevěnými dekory na palubní desce působí vyváženě a velmi kvalitně. Další silnou stránkou je prostornost pro všechny členy rodiny a snadné ovládání všech funkcí na intuitivní dotykové obrazovce i na multifunkčním volantu. Vše je na svém místě a každá řidička se velmi rychle zorientuje. K dobrému pocitu za volantem přispívá také fakt, že je z Kodiaqu velmi dobře vidět do všech stran. Simply Clever řešení jsou pro automobilku Škoda doménou. Přiznám se, že v testovaném Škoda Kodiaq Scout mi nějakou dobu trvalo, než jsem vůbec všechny objevila.

Praktičnost se v testovaném modelu Škoda Kodiaq Scout snoubí s prostorností a elegancí. Objem zavazadlového prostoru je 720 litrů, v 7místném uspořádání je to 270 litrů.

Je libo speciální výbavičku pro spaní a na piknik (+6 100 Kč)? Už xkrát jsem si na cestách říkala, jak bezva by to bylo si udělat krátký piknik. Zastavit se a prostě si lehnout v přírodě a relaxovat. S testovaným modelem Kodiaq Scout je ještě snadnější. Dvě přikrývky jsou totiž složené v pouzdrech upevněných za druhou řadou sedadel. Prakticky orientované řidičky zase potěší kapsy ve dveřích na 1,5litrové lahve, držák nápojů v loketní opěrce pro snadné otevření jednou rukou, oboustranné koberce v kufru, elektricky sklopné tažné zařízení nebo například výklopné kryty hran dveří, aby se neponičil při otvírání dveří lak auta. A to už nemluvím o škrabce na led schované ve dvířkách nádrže nebo praktické roletce víka kufru, která je u modelů Škoda už pěknou řádku let.

IMG_7144

Test Škoda Kodiaq Scout

Jedeme

Řídit dvoutunové auto s automatickou převodovkou v podobě Škoda Kodiaq Scout se překvapivě blíží řízení pohodové lodi s možností kochat se krásami krajiny kolem.

Kodiaq Scout se krásně, snadno a jemně řídí a ladně jede – zejména, když nastavíte režim Comfort s ikonou jízdy jako na obláčku. Ženy Kodiaq osloví právě přes pohodu a harmonii na palubě, která se promítá do komfortní a hladké jízdy.

Konkrétně jsem otestovala naftovou, dvoulitrovou motorizaci 2,0 TDI s výkonem 140 kW, odpovídající síle 190 koní při 3500–4000 ot./min. Velkou zásluhu na tom, jak Kodiaq Scout na silnici příjemně jede, má příplatkový adaptivní podvozek DCC, který reguluje tvrdost tlumičů podle toho, kudy jedete.

Objeví-li se mimo město nějaký adrenalin v podobě polňačky nebo pořádného kopečka na lesní cestě, umí si Kodiaq Scout poradit, stačí stisknout tlačítko off-road. Kodiaq umí do rychlosti 30 kilometrů za hodinu přepnout asistenční systémy do nastavení uzpůsobeného pro jízdu v terénu.

V rámci sofistikované bezpečnostní výbavy je tu v záloze pro řidičky paleta asistentů v podobě nouzové brzdění, hlídání slepého úhlu, adaptivního tempomatu s aktivní jízdou v pruzích nebo parkovacího asistenta s 360° kamerovým systémem a asistentem pro vyparkování. Kdyby všechny ženy měly na palubě tyto pomocníky, neměli by si muži na téma žen za volantem co povídat. .-)

Během testování se kombinovaná spotřeba této čtyřkolky pohybovala kolem 7 litrů. To znamená, že Kodiaq Scout není jen pohodovým autem pro celou rodinu s příkladným výhledem, ale auto s poměrně úsporným chodem (výrobce udává kombinovanou spotřeba paliva dokonce 5,7 l/100 km.

IMG_7140

Test Škoda Kodiaq Scout

Hodnotíme

Tohle auto je podle mého sen mnoha českých rodin. Škoda Kodiaq vypadá ve verzi Scout velmi působivě, jezdí skvěle a jeho praktické vlastnosti a prostornost pro komfortní cestování s celou rodinou na chalupu, výlety a dovolenou jsou pádnými argumenty pro koupi. Zdají se vám jeho rozměry (délka 4,7 metru a šířka 2 metry) příliš veliké pro jízdu ve městě? Kodiaq Scout vyzbrojený chytrými bezpečnostními asistenty vás ochrání před obavami z parkování i řízení v hustém městském provozu. Vyzkoušela jsem to na vlastní kůži! Model Škoda Kodiaq Scout 2,0 TDI 4×4 DSG startuje na ceně 1 027 900 Kč.

 

Sdílet článek:

Více na webu Škoda Auto

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018