Test unikátní DS 7 Crossback

16. 5. 2019

Vytříbený designérský kousek. Haute couture na čtyřech kolech. Model DS 7 Crossback připomíná modely nejznámějších módních domů z Paříže. Ty jsou totiž šité na míru a mají nezaměnitelný esprit díky kvalitním materiálům s extrémním důrazem na detail a zakončení. Kdyby existovalo „Haute Couture“ pro auta, SUV model DS 7 Crossback by jím byl. Má nějaké vrásky na kráse?

IMG_6449

test DS7 Crossback

Díváme se

Styl dělají detaily. Stejně tak je tomu u modelu DS 7 Crossback. Na trhu aktuálně není rafinovanější design vozu s wow efektem než je DS 7 Crossback. Příď charakterizuje mohutná chromová maska DS Wings s unikátními LED světlomety s fialovým podsvícením, které se při odemknutí vozu otočí o 180 stupňů. Tento působivý detail má rozhodně velkou sílu upoutat pozornost. I v nenápadné černé příplatkové barvě Perla Nera (+19 000 Kč) si ve městě modelu DS 7 Crossback všimne každý. O tom není pochyb.

IMG_6470

test DS7 Crossback

Nasedáme

Uvnitř si nás ženy dokáže DS 7 Crossback skutečně podmanit svým vytříbeným stylem, ovlivněným kubistickými tvary a pohodlím charakteristickým pro prémiové vozy. I tady už od prvopočátku je dán důraz na ty nejkvalitnější materiály a detaily. Palubní počítač nabízí například noční a několik způsobů grafického zobrazení těch nejdůležitějších informací o rychlosti, spotřebě a navigaci.

IMG_6474

test DS7 Crossback

Semišové palubní desce ve výbavě Performance Line dominuje přehledný a velký displej s navigací a s digitálním tunerem (+32 000 Kč). Nad obrazovkou jsou umístěny ikonické hodiny B.R.M R180 s elektrickým vyklápěním (+16 000 Kč).

IMG_6472

test DS7 Crossback

Má jediná výtka směřuje k ergonomičnosti ovládání některých funkcí. Tak například, tlačítko výstražného trojúhelníku je na palubce umístěno úplně vpravo a při impulzivním jednání zkrátka není „po ruce“. Deaktivace řízení v pruzích se nastavuje tlačítkem vlevo pod volantem a je problematické ho při řízení hmatem najít. Také na ovládání automatického otevírání oken je třeba si zvyknout, je totiž uprostřed středového tunelu.

Dokonalý zvukový zážitek má na starosti HiFi systém FOCAL Electra (+29 000 Kč). Za příplatek je zde i bezdrátová nabíječka mobilního telefonu. Atraktivní interiér DS 7 Crossback se může pochlubit navíc funkční prostorností pro všechny členy posádky. Interiér je větší, než by se na první pohled mohlo zdát. Špičková úroveň zpracování čalounění sedaček se může měřit s těmi nejdražšími modely na trhu. Prostorný kufr pojme 555 litrů objemu.

IMG_6447

test DS7 Crossback

Jedeme

Stačí dokonce jen pár kilometrů a model DS 7 CROSSBACK dokáže zhýčkat svým komfortním a hlavně tichým chodem. Testovaný naftový motor o obsahu 2.0 BlueHDi s výkonem 180 koní, osmistupňová automatická převodovka a hladké naladění podvozku se postará o velmi příjemnou a v případě spuštění sportovního režimu o agilní jízdu. Inteligentní adaptivní tlumiče umí reagovat na nerovnosti vozovky díky kameře na čelním okně. Ta skenuje nerovnosti a v případě výmolu na silnici dokáže vyslat předem informace ke kolům tak, aby kolo do výmolu nezapadlo, ale díky ztuhnutí výmol jednoduše řečeno „přeletělo“.

IMG_6477

test DS7 Crossback

DS 7 Crossback je opravdový parťák na dlouhé cesty. Příplatkový DS Connected Pilot spojuje výhody adaptivního tempomatu a samočinného udržování vozu v jízdním pruhu (+70 000 Kč), díky tomu je i dlouhá trasa v extra pohodlných sedačkách velmi příjemná. Příjemnou službou pro ženy, které se nespoléhají na pomoc svých mužů, ale rády nechají takové věci na odborníky, je speciální DS asistence 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Zde poradí v případě poruchy, ztráty klíčů nebo například špatného natankování paliva.

Ani parkování není s DS 7 Crossback žádná noční můra. Nejenže rozměry tohoto SUV nejsou nijak „dinosauří“, ale k dispozici jsou šikovné parkovací senzory vpředu a vzadu včetně zadní parkovací kamery (+21 000 Kč). Spotřeba DS 7 Crossback je spíše průměrná. Během testování se kombinovaná spotřeba této dvoukolky ustálila na hodnotě 7,5 l/100 km.

IMG_6446

test DS7 Crossback

Hodnotíme

Nové DS 7 Crossback naplňuje několik vlastností, které my ženy máme rády a které jsou v běžném životě téměř neslučitelné. Znáte snad vy nějakého komorníka, který vás zhýčká svým servisem a pohodlím, a ještě k tomu umí navrhnout model ve stylu Haute Couture? DS 7 Crossback nabízí luxus, design a výjimečný styl, který propojuje s příkladnými jízdními vlastnostmi, komfortem a all-inclusive službami pro moderní řidičku.

Ano, je třeba si připlatit. Vzhledem k úrovni zpracování, kvalitě jízdních vlastností a bezplatnému servisu na 5 let není cena přemrštěná. DS7 Crossback (Performance Line 1.5 BlueHDi 130) startuje na ceně 895 000 Kč. Cena testovaného vozu (PERFORMANCE Line 2.0 BlueHDi 180 EAT8) je 1 015 000 Kč, se všemi příplatky se cena vyšplhala na 1 355 500 Kč. Cena zahrnuje kompletní servis na 5 let/100 tisíc km včetně výměny opotřebovaných dílů jako jsou brzdové destičky nebo například gumičky stěračů. Součástí toho je i služba DS Valet, nabízející možnost nechat si auto odvézt do servisu a zpět, případně využít nabídky náhradního auta?

Sdílet článek:

Více na webu DS

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018