PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Unikátní kniha: Velké ženy z malé země

11. 3. 2019

Automobilová závodnice Eliška Junková, tenistka Petra Kvitová, architektka Eva Jiřičná, operní pěvkyně Dagmar Pecková a mnoho dalších. Životní příběhy inspirativních žen Česka v knize Velké ženy z malé země právě vydává jedna z nejúspěšnějších žen českého byznysu Renata Mrázová a známá ilustrátorka knih Denisa Prošková.

eliska junkova

Výběr 33 Češek i cizinek úzce spjatých s Českem je pestrým souborem známých, polozapomenutých i neznámých, ovšem stejně významných žen. Čtenáři a čtenářky se v knize seznámí s příběhy žen, které vynikaly nebo vynikají v oblasti medicíny, byznysu, cestování, architektury, umění a sportu.

K myšlence napsat knihu o úžasných Češkách přivedla autorku knihy Renatu Mrázovou její desetiletá dcera Eliška.

„Když jsme s dcerou četly knihu, kde je představených 200 světových žen, Eliška si povzdechla, že jí chybí zmínka alespoň o jedné české úspěšné ženě. Její věta pro mě byla impulsem pro zrod nápadu na vytvoření vlastní knihy o ženách, které mají kořeny v České republice a které si šly pevně za svým cílem. Plná odvahy jsem začala postupnými kroky realizovat svůj nápad, oslovila jsem svoji dlouholetou přítelkyni Denisu Proškovou, spoluautorku a ilustrátorku knihy, a pustily jsme se do práce”, říká Renata Mrázová.

Renata Mrázová sama věří, že základem pro vlastní spokojený život je víra v sebe sama.

,,Díky zdravému sebevědomí, odvaze a přesvědčení jsme všichni schopni dojít k vlastnímu úspěchu“, říkají Renata Mrázová a Denisa Prošková.

velke zeny z male zeme

Cílem autorek je podpořit dívky i chlapce, ale i ženy a muže v budování vlastní sebedůvěry, a ukázat jim na příkladech významných Češek, že má každý šanci na to být úspěšným. Autorky chtějí přimět lidi k tomu, aby si více vážili svého původu, a že pocházejí ze země s pevnými kořeny a byli na to také právem hrdí. Aby si všichni byli vědomi toho, že i Česko je místem, kde se rodí úspěch. Renata Mrázová a Denisa Prošková chtějí podpořit i všechny rodiče, aby se svými dětmi mluvili o tom, že bez ohledu na pohlaví má každý právo na šťastný a úspěšný život. Stejně důležitá je také podpora žen ze strany jejich otců, partnerů i manželů. Přesto, že žijeme v moderní době, mají osoby něžného pohlaví v porovnání s muži stále obtížnější cestu k úspěchu. Nechte se inspirovat a obohatit příběhy žen, co se přes těžké životní překážky nevzdaly, vytrvaly a dosáhly svého cíle.

Zlatou edici a standardní výtisk knihy Velké ženy z malé země si můžete objednat na webových stránkách www.velkezenyzmalezeme.cz. Aktuality ze života knihy Velké ženy z malé země můžete sledovat na našem Facebooku a Instagramu.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018