Vítězka Jitka otestovala RANGE ROVER EVOQUE

25. 9. 2019

Celé prázdniny probíhala v našem magazínu Žena v autě.cz soutěž o zcela nový model Range Rover Evoque s plnou nádrží na týden a dalších 25 cen v podobě módních doplňků od prémiové značky Jaguar. Naše čtenářka a vítězka soutěže Jitka strávila v zapůjčeném Evoque několik dnů a neskrývala své nadšení z tohoto atraktivního esúvéčka.

IMG_0863

test Range Rover Evoque

Auto jako šperk

Nový Range Rover Evoque je designový šperk na 4 kolech. Vítězce Jitce se look nového modelu Evoque líbil hned na prvou.

Sněhobílá barva karoserie, zdůrazňující nápadité detaily jako je mohutná přední maska a dynamický profil s vysunovacími klikami dveří, a minimalistická výrazná záď Jitku velmi zaujala.

Jitka jako zkušená řidička, která sleduje neustále trendy v módě, znalecky vzhled nového modelu Evoque pochválila.

IMG_0886

test Range Rover Evoque

Pohodlíčko jako designovém obýváku

Za volantem si Jitka připadala velmi dobře a sebevědomě. Pochvalovala si vynikající výhled z vozu. Díky vyššímu posezu poskytuje nový Evoque opravdu bezpečný přehled o tom, co se děje na silnici. Kožená sedadla poskytla maximální pohodlí jako pohodlná pohovka v obývacím pokoji.

Interiér si Jitku také získal svým prémiovým provedením. Velmi praktické jí přišlo řešení volantu se všemi nejdůležitějšími funkcemi. Palubní deska se jí zdála přehledná a ovládání dvojice dotykových obrazovek Touch Pro Duo logické a uživatelsky přívětivé.

Zaujalo ji vnitřní zpětné zrcátko s možností přepnutí na displej ClearSight, které promítá záběry z vnější kamery na zádi. Pro případ, že něco ve výhledu vzad překáží, je toto řešení v podobě promítaného obrazu ze zadní kamery ideální. Super vychytávka přispívající k bezpečné jízdě!

IMG_0868

test Range Rover Evoque

Dokonalý jízdní komfort

Protože je naše čtenářka a vítězka Jitka velmi zkušenou řidičkou, nenechala se jen tak „opít“ atraktivním designem. Zajímaly ji také jízdní vlastnosti a samozřejmě velikost kufru. Jitka si pochvalovala si tichý chod naftového motoru o objemu 2,0 litru s výkonem 180 koní a jízdní komfort. Parádní dobrodružství Evoque nabízí s novým Terrain Response 2 při jízdě lesem. Jízda s novým Range Roverem Evoque je dynamická a podvozek dokonale odladěný.

„Evoque je živý na dálnici a v zatáčkách pěkný čipera. Devítistupňová automatická převodovka řadí velmi hladce a auto se velmi příjemně a lehce řídí,“ dodává Jitka.

Motor je vybaven 48V mild-hybridní sestavou s elektrickým generátorem, který dokáže použít energii získanou při brzdění k dalšímu pohonu vozidla. Po sešlápnutí plynu se zrychlí odezva motoru, projev motoru je živější a emise nižší. Spotřeba se pohybovala během Jitčina testování kolem 8,6 litru/100 kilometrů.

IMG_0917

test Range Rover Evoque

Vítězka Jitka konkrétně otestovala model Evoque s motorem D 180 4×4 s automatickou převodovkou ve výbavě SE bez příplatků za cenu 1 483 097 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Land Rover

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018