Volkswagen T-Roc jako SUV Cabriolet

23. 9. 2019

Volkswagen představil na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem svoji první variaci na SUV kabriolet. Míří rovnou do výroby!

T-Roc Cabriolet disponuje klasickou skládací střechou z tkaniny, čímž navazuje na tradice modelů Brouk a Golf. Sériově dodávaná skládací střecha s automatickým ovládáním se otevře během devíti sekund. Střechu lze otevírat i zavírat také za jízdy rychlostí až 30 km/h. Bezpečnost cestujících je  přitom zajištěna výsuvnými ochrannými prvky za zadními sedadly pro případ převrácení. Systém, použitý v modelu T-Roc, se po překročení definovaného příčného zrychlení nebo náklonu vozidla vysune během zlomku sekundy v blízkosti opěrek hlavy vzadu. K vyšší úrovni bezpečnosti modelu T-Roc Cabriolet přispívá navíc vyztužený rám čelního okna ve spojení s dalšími výztuhami skeletu karoserie.

The new Volkswagen T-Roc Cabriolet

Kabriolet je trvale online díky nejnovější generaci příplatkových informačních a zábavních systémů (MIB3). Nový systém disponuje jednotkou pro připojení k internetu včetně integrované karty eSIM. Informace jsou zobrazovány na displeji infotainmentu s úhlopříčkou až 8,0 palce. V kombinaci s digitálním panelem přístrojů Active Info Display na displeji s úhlopříčkou 11,7 palce, dodávaným na přání, vznikne tzv. „Digital Cockpit“, přístrojová deska s kompletně digitálními zobrazovacími systémy.

The new Volkswagen T-Roc Cabriolet

T-Roc Cabriolet s pohonem předních kol bude nabízen se dvěma zážehovými motory s turbem o výkonu 85 kW/116 k nebo 110 kW/150 k. Tříválec 1,0 litru o výkonu 85 kW je sériově vybaven šestistupňovým manuálemm pro výkonnější čtyřválec 1,5 litru o výkonu 110 kW se navíc na přání dodává sedmistupňová dvouspojková převodovka. T-Roc Cabrio se začne prodávat na jaře příštího roku.

Sdílet článek:

Více na webu Volkswagen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018