Zdroj: fotobanka automobilky Volvo

Superbezpečné Volvo XC60

9. 3. 2017

Novinka z dílny Volvo se odhaluje v prvních detailech. XC60 dostane nové bezpečnostní systémy, mělo by se dokonce samo vyhnout kolizi.

O bezpečnost druhá generace švédského esúvéčka se bude nově starat několik vylepšení. Nejpodstatnější novinkou bude pomoc řidiči při hrozícím nárazu. City Safety, jak Volvo označuje nový systém, budu moci kromě automatického brzdění také ovládat řízení a vyhnout se tak srážce. Systém bude funkční od 50 – 100 km/h.

Dalším vylepšením bude také nový systém Oncoming Lane Mitigation. Ten dokáže zabránit kolizi s blížícím se vozidlem ve vedlejším pruhu. Pomocí automatického řízení vrátí vůz zpátky do svého pruhu. Tento systém bude aktivní mezi 60 až 140 km/h. Vylepšení se dočkal i volitelný asistent Blind Spot Information System. Řidiče upozorní na přítomnost vozidel v mrtvém úhlu a v případě nutnosti vozidlo nasměřuje zpátky do svého pruhu, aby se předešlo kolizi.

Premiéra modelu XC60 proběhne na ženevském autosalonu.

Sdílet článek:

Více na webu Volvo

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018