PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Vrcholné španělské SUV Seat Tarraco nabídne sedm míst

21. 10. 2018

Španělská automobilka přidává k SUV modelu Arona a Ateca třetí a největší model Tarraco. Největší španělské SUV nabídne prostor až pro sedm cestujících.

Tarraco výrazně nevybočuje z tvarových standardů značky, zepředu však vypadá zásluhou výrazné chromované masky celkem sportovně. Hranaté tvary zaujmou, stejně jako mohutný zadní sloupek. Do něj zasahuje rychle se zvedající spodní hrana bočních oken. Výrazný boční prolis, který protíná kliky dveří, působí dramaticky a vrcholí na víku zavazadelníku. Záď s navzájem propojenými koncovými reflektory se příjemně uklidnila. Osvětlení mají na starosti výhradně LED světla.

SEAT-Tarraco_019_HQ

Paleta laků karoserie čítá osm barev: zelenou Camouflage, bílou Oryx, stříbrnou Reflex, modrou Atlantic, šedou Indium, béžovou Titanium, černou Deep a šedou Urano. Interiéru dominuje 8palcová středová obrazovka informačního systému, ten může mít za příplatek i ovládání gesty. U přístrojů před řidičem se nachází digitální kokpit s úhlopříčkou 10,25 palce.

SEAT-goes-big-with-the-New-SEAT-Tarraco_013_HQ

Novince pochopitelně nechybí ani moderní elektronické asistenty, standardně je v nabídce detekce chodců u cyklistů, udržování jízdy v pruzích a zamezení převrácení, v případě nehody je také automaticky přivolána pomoc. Příplatková výbava pak obsahuje hlídač mrtvého úhlu, adaptivní tempomat, asistent jízdy v kolonách, čtení dopravních značek, samočinná dálková světla… Dvě nabízené linie nesou názvy Xcellence a Style.

SEAT-Tarraco_023_HQ

Paleta nabízených motorů čítá zatím čtyři čtyřválcové motory s turbem – benzínová 1.5 TSI se 110 kW (150 k), Tarraco poháněné tímto motorem má přední pohon a šestistupňovou manuální převodovku. Všechny ostatní verze dostaly čtyřkolku, u Seatu značenou 4Drive. Konkrétně benzínový dvoulitr TSI se 140 kW (190 k) a sedmistupňovou dvouspojkou i naftový 2.0 TDI. Ten bude k mání ve dvou naladěních: na 110 a 140 kW, přičemž se liší výše popsanými rychlostními skříněmi. Předprodej začne ještě letos v prosinci.

Sdílet článek:

Více na webu Seat

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018