foto Žena v autě.cz

VW Taigo: finalista ankety Auto mého srdce

30. 3. 2022

Volkswagen Taigo je jedním ze sedmi nejlepších aut roku, která odborná porota ankety Auto mého srdce vybrala do užšího výběru nejzajímavějších aut na trhu z pohledu žen. Tento zbrusu nový crossover má velké šance české publikum zaujmout. Však se také jedná o nejdostupnější SUV od Volkswagenu.

vw_taigo-13-1
Foto Žena v autě.cz: Bára Vaculíková

Střídmý design, který nezestárne

Jsou auta, která potřebují dávat svým extravagantním designem najevo, že jsou TADY. A pak tu jsou konzervativnější modely, které nemají tak egoistické vystupování. Zároveň u nich nehrozí, že se za rok či dva okoukají a jejich design se nebude tolik líbit. Volkswagen s modelem Taigo je typickým příkladem této druhé cesty.

„V nabídce konzervativního Volkswagenu působí Taigo nečekaně svěže. Design se podle mě opravdu povedl,“ komentuje vzhled exteriéru jedna z porotkyň, šéfredaktorka webu Autíčkář.cz Viola Procházková.

vw_taigo-1-1
Foto Žena v autě.cz

Taigo se na jednu stranu s přídí zkrášlenou o světlomety IQ.LIGHT LED Matrix s osvětlenou LED lištou na masce chladiče hrdě hlásí k modelům rodiny Volkswagen. Na druhou stranu je vzhled zádě, zdůrazněný horizontálním světelným pásem, zcela nový. Taigo je totiž vůbec prvním modelem Volkswagen, který jako crossover vyniká siluetou kupé.

Uvnitř vše, co potřebujete

vw_taigo-8-1
Foto Žena v autě.cz

Také uvnitř modelu Taigo dominuje střídmost a přehledná moderní technika. Centrální obrazovka uprostřed je umístěna vysoko a jednoduše se ovládá. Všechna důležitá tlačítka kromě klimatizace jsou umístěna v horní příčné ploše přístrojové desky.

Sériově dodávaný panel sdružených přístrojů se zobrazuje na barevném displeji s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 20,32 centimetru. „Jaká úleva, když najdete vše na svém místě… tedy až na klasické tlačítko ovládání hlasitosti. To se ovládá buď přímo na volantu, nebo na displeji. Jednodušší ovládání prostřednictvím jednoho kruhového ovladače už v Taigu nenajdete,“ doplňuje k ergonomii ovládání porotkyně Viola.

vw_taigo-16-1
Foto Žena v autě.cz

Všechny verze modelu Taigo jsou od základu vybaveny elektricky nastavitelnými, sklopnými a vyhřívanými vnějšími zpětnými zrcátky, elektrickým ovládáním oken vpředu i vzadu, klikami dveří a kryty vnějších zpětných zrcátek v barvě karoserie a přístrojovou deskou nejvyšší kvality (s pěnovými výplněmi).

Součástí výbavy, v níž porotkyně dostaly model Taigo na testování, nechyběl (příplatkový) prvek, který máme my ženy obecně v autech rády: velké panoramatické výklopné a posuvné střešní okno, jež interiér dokonale prosvětlí.

vw_taigo-7-1
Foto Žena v autě.cz

Volkswagen Taigo je překvapivě prostorné rodinné auto. „Překvapilo mě, že se do kufru vešlo vše pro naši čtyřčlennou rodinu na víkend,“ říká o velkorysosti prostoru 4,26 metru dlouhého Taiga Viola.

Zavazadlový prostor má konkrétně objem 438 litrů. Nové Taigo tak navzdory své siluetě ve stylu kupé nabízí i při kompletním obsazení téměř stejně velký zavazadlový prostor.

Parádní rodinná jízda

Odborná porota ankety AUTO MÉHO SRDCE otestovala Taigo s nejvýkonnějším benzínovým motorem 1,5 TSI (110 kW) a 7stupňovou automatickou převodovkou DSG, ve výbavě R-Line doplněné sportovním podvozkem s elektronickou uzávěrkou diferenciálu XDS.

vw_taigo-1-1
Foto Žena v autě.cz: Pavla Totušková

Silnou stránkou testovaného Taiga je povedený mix komfortního a zároveň sportovního svezení. „Při řízení je Taigo velmi příjemné a snadno ovladatelné auto,“ hodnotí několikadenní svezení v modelu Taigo další porotkyně, šéfredaktorka časopisu Svět ženy Pavla Totušková.

Také ve městě se Taigo pěkně řídí a dobře se s ním parkuje. Na dálnici či obecně mimo město mu nechybí ve 150koňové verzi potřebná agilita. Celou rodinu dokáže hýčkat příjemným naladěním podvozku. Když na to přijde a řízení se okoření o sportovní režim jízdy, umí jet na okreskách ostře a obecně opravdu pěkně sedí v zatáčkách.

vw_taigo-11-1
Foto Žena v autě.cz

Jízdní vlastnosti nového modelu Taigo skutečně překvapily všechny porotkyně. Volkswagen Taigo stojí na stejném podvozku jako menší oblíbený hatchback Volkswagen Polo. „Tak dobře naladěný podvozek bych v crossoveru nečekala. V zatáčkách zůstává neutrální a umožňuje i velmi svižnou jízdu,“ doplňuje o svezení v modelu Taigo porotkyně Viola.

vw_taigo-5-1
Foto Žena v autě.cz: Sabina Kvášová

K velmi uspokojivým jízdním vlastnostem je třeba přičíst také řadu asistenčních systémů nejnovější generace, které napomáhají bezpečné jízdě. „Důležitým aspektem při výběru vozu pro nás ženy je bezpečnost. Také v tomto ohledu má nový crossover od Volkswagen co nabídnout.

Nechybí zde asistent pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist, sledování mrtvého úhlu nebo asistent Front Assist, který upozorňuje na riziko kolize. Takové prvky dodávají při řízení pocit bezpečí a sebevědomí za volantem,“ dodává na účet modelu Taigo šéfredaktorka magazínu Žena v autě.cz Sabina Kvášová.

Volkswagen Taigo, který se prodává výhradně jako předokolka, má poměrně slušnou spotřebu. Během několikatýdenního testování modelu porotkyněmi se hodnota kombinované spotřeby pohybovala kolem 7,2 litru.

vw_taigo-12-1
Foto Žena v autě.cz: Veronika Krčilová

Verdikt

Ženám bude Volkswagen Taigo rozhodně slušet! Získá si je svým skvělým poměrem cena/výkon. Crossover se siluetou kupé je skutečně povedený kousek. Jeho ovládání a ergonomie jsou velmi přehledné. Během řízení si Taigo dokáže řidičku získat svými jízdními vlastnostmi, proaktivními bezpečnostními asistenty a odladěným podvozkem – ideálním pro české silnice.

Volkswagen Taigo se prodává od 499 900 korun. Odborná porota ankety AUTO MÉHO SRDCE otestovala Taigo ve verzi R-Line s nejvýkonnějším benzínovým motorem 1,5 TSI, která startuje na částce 671 000 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Volkswagen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018